wtorek, 24.05.2016

1 LO w Zamościu świętuje swoje 100-lecie. Publikujemy plan obchodów jubileuszu

1 LO w Zamościu świętuje swoje 100-lecie
1 LO w Zamościu świętuje swoje 100-lecie fot. Adrian Such (archiwum)

I Liceum Ogólnokształcące w Zamościu w tym roku świętuje swoje 100-lecie. Oficjalne obchody jubileuszu zaplanowano na 3 i 4 czerwca.

20 maja odsłonięto tablicę poświęconą Markowi Grechucie, który ukończył tę szkołę w 1963 roku.

Z kolei 28 maja o godz. 9.00, pod hasłem „100 kilometrów na stulecie”, rozpocznie się wspólny bieg absolwentów, nauczycieli, uczniów i sympatyków szkoły. W tym samym czasie w hali OSiR zostanie rozegrany mecz piłki nożnej – absolwenci 1 LO vs. pracownicy Urzędu Miasta pod przewodnictwem prezydenta Andrzeja Wnuka.

Oficjalne obchody jubileuszu zaplanowano na 3 i 4 czerwca. Pierwszym punktem uroczystości będzie msza, która zostanie odprawiona o godz. 9.00 w Katedrze Zamojskiej. Następnie na scenie na Rynku Solnym odbędzie się główna część obchodów, w tym liczne spektakle i koncerty.

Oprócz tego w hali OSiR zostanie rozegrany kolejny mecz piłki ręcznej, tym razem absolwenci vs. uczniowie. Ponadto w budynku liceum będzie można obejrzeć wystawę prac uczniów i absolwentów, spotkać się w kawiarenkach, skorzystać z poczęstunku oraz nabyć pamiątki. Podobne atrakcje przewidziano na kolejny dzień. Zwieńczeniem obchodów ma być wielki bal absolwentów.

Szczegółowe informacje można uzyskać m.in. na stronie 100lat.1lo.com.pl.

© autor/źródło: nadesłane; opracowanie/korekta: Portal Zamojski