niedziela, 18.09.2016

Wychowankowie MDK-u odwiedzili muzeum historyczne w Bondyrzu

Wychowankowie MDK-u pojechali na wycieczkę historyczną
Wychowankowie MDK-u pojechali na wycieczkę historyczną fot. MDK (materiał nadesłany)

Dzieci z Zamościa odwiedziły wczoraj muzeum historyczne w Bondyrzu. Wyjazd został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury z okazji 77. rocznicy agresji ZSRR na Polskę.

Edmund Sitek, opiekun Muzeum Historycznego Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej im. ppłk. Stanisława Prusa ps. „Adam" w Bondyrzu, pokazał dzieciom fotografie, mapy, a także kolekcję broni i uzbrojenia partyzanckiego.

Grupa odwiedziła też salę poświęconą losom Dzieci Zamojszczyzny. Na koniec przekazano symboliczną cegiełkę, by wspomóc działanie muzeum.

Podczas wczorajszego wyjazdu zainaugurowano tegoroczną edycję projektu „Patriotyzm przez szachy”, koordynowanego przez Andrzeja Czochrę.

Ostatnim punktem była wizyta w Guciowie połączona z przejażdżką wozem opancerzonym SKOT, strzelaniem z markera paintball oraz ogniskiem integracyjnym – poinformowała nas Aleksandra Baranowicz z Młodzieżowego Domu Kultury.

Pomysłodawcą i koordynatorem wyjazdu był Radosław Oktaba, nauczyciel zajęć informatycznych w MDK-u. Placówka zaprasza do udziału w podobnych wyjazdach i zajęciach. Szczegółowe informacje można uzyskać bezpośrednio w MDK-u (Zamość, ul. Kamienna 20).

© autor/źródło: nadesłane; opracowanie/korekta: Portal Zamojski