wtorek, 18.10.2016

Nauczyciele z Zamościa i regionu świętowali Dzień Edukacji Narodowej [zdjęcia]

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w „Stylowym”
Obchody Dnia Edukacji Narodowej w „Stylowym” fot. Adrian Such

Wczoraj w „Stylowym” odbyły się uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nagrody otrzymali nie tylko dyrektorzy szkół i nauczyciele, ale też absolwent 1 LO w Zamościu.

W obchodach Dnia Edukacji Narodowej, zorganizowanych przez zamojski oddział Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Urząd Miasta Zamość, wzięli udział dyrektorzy i nauczyciele szkół publicznych i niepublicznych z całego regionu, a także przedstawiciele duchowieństwa, władz państwowych i samorządowych oraz innych instytucji związanych z szeroko pojętą edukacją.

Nagrody i odznaczenia wręczali: wojewoda Przemysław Czarnek, kurator Teresa Misiuk oraz prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

Były to: złote, sebrne i brązowe Krzyże Zasługi od Prezydenta RP, złote, srebrne i brązowe Medale za Długoletnią Służbę, Medale Komisji Edukacji Narodowej, nagrody Ministra Edukacji Narodowej, Lubelskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Zamość, a także – dodatkowo od prezydenta Zamościa – statuetki „Zasłużony dla Oświaty Zamojskiej”, listy gratulacyjne i podziękowania.

Dzień Edukacji Narodowej, często zwany „Dniem Nauczyciela”, to nie tylko święto nauczycieli, ale też uczniów – dyplom od prezydenta Zamościa otrzymał więc także Damian Koss, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu, który w tym roku napisał „maturę na 100%”.

Obszerną fotorelację z tej uroczystości można już oglądać w naszej galerii.

© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także:
…lub przejdź do: