sobota, 11.02.2017

Zamojska PWSZ dla gimnazjalistów – rusza projekt „Młody naukowiec na uczelni”

Zamojska PWSZ rusza z projektem „Młody naukowiec na uczelni”
Zamojska PWSZ rusza z projektem „Młody naukowiec na uczelni” fot. Adrian Such (archiwum)

„Młody naukowiec na uczelni” – to nazwa nowego projektu dla gimnazjalistów, którego realizacją zajmie się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Zamościu.

W ramach projektu kadra PWSZ w Zamościu przygotowała zajęcia, w których udział weźmie grupa 75 uczniów z Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 4 w Zamościu – informuje Ewa Kołtun z Działu Promocji PWSZ w Zamościu.

Tematyka spotkań ma być zróżnicowana – tak samo, jak ich forma. Będą to wykłady, warsztaty, a nawet wycieczki naukowo-dydaktyczne. Zaplanowano też konkursy z nagrodami. — Ponadto każdy z uczestników projektu otrzyma zestaw promocyjno-edukacyjny – zapewnia Ewa Kołtun.

Pierwsze zajęcia poprowadzi dr Janusz Skwarek

Inauguracja projektu odbędzie się 24 lutego w budynku PWSZ przy ul. Zamoyskiego. Pierwsze zajęcia dla gimnazjalistów poprowadzi dr Janusz Skwarek z Zakładu Pedagogiki PWSZ w Zamościu.

Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego z programu „Uniwersytet Młodego Odkrywcy”. Jak podaje Ewa Kołtun, MNiSW wybrało 65 projektów – w tym projekt zamojskiej PWSZ – spośród 200 złożonych wniosków.

W programie znalazło się 8 spotkań. Całość potrwa do czerwca.

© autor/źródło: nadesłane; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także: