czwartek, 16.02.2017

Kornelia Wróblewska o reformie edukacji: Praca w pośpiechu nie będzie pozbawiona błędów

W konferencji wzięli udział (od lewej): Sławomir Ćwik, Kornelia Wróblewska, Kazimierz Chrzanowski
W konferencji wzięli udział (od lewej): Sławomir Ćwik, Kornelia Wróblewska, Kazimierz Chrzanowski fot. Adrian Such

Reforma systemu edukacji – to temat konferencji, którą zorganizowano dziś rano w biurze dr Kornelii Wróblewskiej, posłanki Nowoczesnej.

Oprócz dr Kornelii Wróblewskiej, w spotkaniu z dziennikarzami wzięli też udział: Sławomir Ćwik z Nowoczesnej oraz dr Kazimierz Chrzanowski, były wieloletni dyrektor Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta Zamość.

Przypomnijmy – 14 lutego minister edukacji Anna Zalewska podpisała rozporządzenie w sprawie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego.

Jak usłyszeliśmy podczas dzisiejszej konferencji, sprzeciw Nowoczesnej budzi nie tylko podstawa programowa, ale też tempo wprowadzania reformy. — Praca w takim pośpiechu na pewno nie będzie pozbawiona błędów, dlatego Nowoczesna postanowiła przyłączyć się do akcji referendalnej zainicjowanej przez Związek Nauczycielstwa Polskiego – poinformowała dr Kornelia Wróblewska.

Posłanka Nowoczesnej krytykowała też całokształt działań rządu Prawa i Sprawiedliwości. — Te kilka milionów ludzi, które na nich zagłosowało, nie dało im takiego poparcia społecznego i takiej władzy, żeby zmieniać rzeczywistość wszystkich Polaków – podkreśliła.

Natomiast zdaniem dra Kazimierza Chrzanowskiego, reforma systemu edukacji jest „zamysłem politycznym”, mającym na celu „antagonizowanie społeczeństwa”.

Listy do zbierania podpisów umieszczono na stronie Nowoczesnej (PDF). Po wydrukowaniu i wypełnieniu można je składać w biurze Kornelii Wróblewskiej (Zamość, ul. Ormiańska 6a).

© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także:
…lub przejdź do: