czwartek, 12.10.2017

Zamość: studenci PWSZ rozpoczęli nowy rok akademicki [zdjęcia, wideo]

Rektor PWSZ w Zamościu dr hab. Andrzej Samborski podczas immatrykulacji studentów I roku
Rektor PWSZ w Zamościu dr hab. Andrzej Samborski podczas immatrykulacji studentów I roku fot. Adrian Such

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Zamościu zainaugurowała dziś rok akademicki 2017/2018. Władze uczelni powitały m.in. studentów nowego kierunku pielęgniarstwo.

Uroczystość odbyła się w auli Instytutu Przyrodniczo-Technicznego PWSZ przy ul. Zamoyskiego 64. Okolicznościowe przemówienie wygłosił rektor PWSZ w Zamościu dr hab. Andrzej Samborski. Laur „Zasłużony dla Uczelni” otrzymała dr Irena Kurzępa.

Pielęgniarstwo w ofercie PWSZ

W tym roku w ofercie PWSZ pojawiły się studia licencjackie na kierunku pielęgniarstwo. Z tej okazji wykład pt. „Zabezpieczenie społeczeństwa polskiego w świadczenia pielęgniarskie i położnicze” przygotowała mgr Zofia Małas, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, która podczas swojego wystąpienia mówiła m.in. o malejącej liczbie pielęgniarek oraz rosnącej średniej wieku w tej grupie zawodowej.

Jest problem i ten problem staramy się naświetlać wszędzie. Gratuluję uczelni wyboru, bo pielęgniarstwo musi mieć przyszłość – powiedziała mgr Zofia Małas, zwracając się do władz PWSZ i nowych studentów pielęgniarstwa.

Zdjęcia z dzisiejszej uroczystości w PWSZ można już obejrzeć w naszej galerii. Poniżej publikujemy też pełny materiał filmowy z naszej transmisji na żywo.

  • Transmisja na żywo:
© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także: