poniedziałek, 16.10.2017

Zamość: Podwórko Talentów Nivea już otwarte! Relacja z imprezy [zdjęcia]

Dziś przy Szkole Podstawowej nr 7 w Zamościu otwarto Podwórko Talentów Nivea
Dziś przy Szkole Podstawowej nr 7 w Zamościu otwarto Podwórko Talentów Nivea fot. Adrian Such

Zgodnie z naszą zapowiedzią, dziś na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu otwarto Podwórko Talentów Nivea – plac zabaw wymarzony przez dzieci i zdobyty głosami internautów.

Przypomnijmy – tzw. Podwórko Talentów jest nagrodą w internetowym konkursie firmy Nivea, o którym pisaliśmy wielokrotnie, zachęcając do głosowania. Plac miał zostać zbudowany w 20 miejscowościach z największą liczbą głosów.

W rywalizacji brało udział aż 200 uczestników z całej Polski. Dzięki zaangażowaniu internautów, a także dyrekcji szkoły, nauczycieli, rodziców, uczniów, lokalnych mediów oraz wielu innych osób i podmiotów, Zamość znalazł się na 6. miejscu.

Warto dodać, że Podwórko Talentów Nivea nie jest zwykłym placem zabaw. Są tutaj trzy strefy – naukowa, artystyczna i sportowa. Zadaniem każdej z nich jest odkrywanie i rozwijanie talentów. Z placu będą mogły korzystać wszystkie dzieci, nie tylko uczniowie SP nr 7. Co ważne, teren szkoły jest objęty całodobowym monitoringiem.

Uroczyste otwarcie z Mateuszem Kusznierewiczem

Otwarcie było huczne i nie ma w tym stwierdzeniu żadnej przesady. Specjalnie na tę okoliczność przygotowano plenerową scenę. Wszystkich gości – m.in. przedstawicieli władz, duchowieństwa, różnych instytucji, a także nauczycieli, rodziców i uczniów – powitała dyrektor placówki Alicja Dubel. Gościem specjalnym imprezy był ambasador akcji, wybitny żeglarz Mateusz Kusznierewicz. Nie zabrakło występów artystycznych i sportowych oraz wielu przemówień z podziękowaniami i gratulacjami.

W końcu nadszedł najważniejszy moment – dorośli przecięli wstęgi, a dzieci ruszyły do zabawy. Obszerną fotorelację z całej imprezy można już obejrzeć w naszej galerii.

© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także: