niedziela, 22.04.2018

Młodzież z 3 LO uczy seniorów, jak korzystać ze smartfona

Projekt nosi nazwę „Smartfon przyjacielem seniora”
Projekt nosi nazwę „Smartfon przyjacielem seniora” fot. Kaspars Grinvalds, fotolia.com (archiwum)

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu postanowili uczyć seniorów korzystania ze smartfona. Ich akcja okazała się strzałem w dziesiątkę.

Projekt nosi nazwę „Smartfon przyjacielem seniora”. Jest realizowany przez uczniów 3 LO w Zamościu w ramach platformy „Zwolnieni z teorii”. Jego celem jest nauczenie starszych osób korzystania ze smartfonów.

Uczniowie „Trójki” postanowili, że będą odwiedzać tzw. domy seniora na terenie województwa lubelskiego. — Tam w przystępny sposób pokażemy seniorom, że smartfony wcale nie są straszne i każdy może z nich bardzo łatwo oraz szybko korzystać – zapowiadali na początku marca.

Młodzi ludzie wykazali się sporą determinacją – pozyskali smartfony od jednego z producentów i ruszyli w teren. Zaczęli od Zamościa, odwiedzając tutejszy Dom Seniora „Wigor”. Mieli świadomość, że do każdej osoby trzeba podchodzić indywidualnie. — Rozpoczęliśmy od nastawiania budzika, pisania SMS-ów i robienia zdjęć – piszą na swojej stronie. Potem przyszedł czas na pokazanie kilku aplikacji, m.in. do obsługi e-mail i sprawdzania rozkładu jazdy MZK.

Nastolatkowie spotkali się też z członkami Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. — Podobnie jak poprzednio, smartfony poszły w ruch. Udało nam się pokazać naszym „podopiecznym” funkcje telefonów, o których większość z nich nie słyszała. Od sprawdzania autobusu (…) do korzystania z Facebooka – relacjonują.

Co na to sami seniorzy? Według nich najtrudniejszy był pierwszy krok. Korzystanie ze smartfona ułatwia im teraz życie i sprawia dużo frajdy.

Warto polubić stronę „Smartfon przyjacielem seniora” na Facebooku – to właśnie tam będzie można śledzić dalsze losy tego projektu.

© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także:
…lub przejdź do: