niedziela, 07.09.2014

Licealiści będą uczyć się w więzieniu. LO CSM podpisało umowę z Zakładem Karnym

Dyrektor Zakładu Karnego mjr Krzysztof Stefanowski oraz dyrektor LO CSM Sylwia Horoszkiewicz
Dyrektor Zakładu Karnego mjr Krzysztof Stefanowski oraz dyrektor LO CSM Sylwia Horoszkiewicz materiał nadesłany

1 września w LO CSM ruszyła klasa o profilu „służba więzienna” przeznaczona dla uczniów, którzy swoją przyszłość wiążą z pracą w tej właśnie formacji mundurowej.

Licealiści z Centrum Szkół Mundurowych będą poznawać zasady pracy w więzieniu dzięki porozumieniu, jakie szkoła podpisała z zamojskim Zakładem Karnym.

Zajęcia specjalistyczne poprowadzi dr Ryszard Maleszyk, były dyrektor Zakładu Karnego w Zamościu. Licealiści będą poznawać m.in. historię, strukturę i podstawy prawne funkcjonowania Służby Więziennej. Zgodnie z porozumieniem, zajęcia mają odbywać się nie tylko w szkole, ale też w Zakładzie przy ulicy Okrzei.

Dzięki tej współpracy będziemy mogli przede wszystkim prowadzić zajęcia na bardzo wysokim poziomie. W klasie o specjalności „służba więzienna” uczniowie będą mogli nauczyć się jak najwięcej o specyfice pracy w służbie więziennej oraz jak najlepiej przygotować się do egzaminów wstępnych do tej formacji – mówi Paweł Kozak, wicedyrektor LO Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu.

I dodaje: — Uczniowie będą następnie mogli kontynuować naukę na takich kierunkach jak psychologia czy pedagogika resocjalizacyjna, ponieważ ludzi z takim wykształceniem poszukuje Służba Więzienna.

© autor/źródło: nadesłane; opracowanie/korekta: Portal Zamojski