niedziela, 23.09.2018

Akcja „Ekonomika”: 100 książek na 100-lecie niepodległości

„Ekonomik” bierze udział w akcji „100 książek na 100-lecie niepodległości”
„Ekonomik” bierze udział w akcji „100 książek na 100-lecie niepodległości” fot. yanlev, fotolia.com (archiwum)

Biblioteka szkolna przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu, czyli popularnym „Ekonomiku”, ogłosiła akcję pt. „100 książek na 100-lecie niepodległości”. Na czym ona polega?

Akcja polega na przeczytaniu co najmniej 100 książek przez minimum 100 osób związanych z „Ekonomikiem”, zarówno uczniów jak i pracowników, w terminie do 8 listopada. Czytelnicy sami wybiorą książki, które zechcą przeczytać, ale przeważać mają dzieła literatury polskiej oraz pozycje historyczne.

Między innymi w ten sposób „Ekonomik” zamierza włączyć się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. — Celem przedsięwzięcia jest uczczenie tych, którzy walczyli o wolną Polskę, broniąc ojczystego języka, kultury i historii narodu polskiego – informuje Barbara Ogórek z biblioteki szkolnej „Ekonomika”.

Podsumowanie akcji odbędzie się 8 listopada o godz. 9.50 w bibliotece szkolnej. — Ponadto planujemy spotkania cyklicznie w każdy pierwszy czwartek miesiąca, podczas których będziemy rozmawiać o przeczytanych książkach, czy stawiać nowe wyzwania czytelnicze – dodaje Barbara Ogórek.

© autor/źródło: nadesłane; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także:
…lub przejdź do: