piątek, 02.11.2018

Uczniowie Ekonomika zajęli 2. miejsce w województwie!

Grupa „Robonomik” zajęła 2. miejsce w konkursie „Lubelskie: Liga Robotyki”
Grupa „Robonomik” zajęła 2. miejsce w konkursie „Lubelskie: Liga Robotyki” materiał nadesłany

Uczniowie zamojskiego Ekonomika zbudowali robota, który zajął 2. miejsce w wojewódzkim konkursie „Lubelskie: Liga Robotyki”.

Konkurs odbył się 28 października w hali MOSiR w Lublinie. Był skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z woj. lubelskiego oraz ich nauczycieli. W konkursie wzięło udział 8 drużyn, wśród których znalazły się dwie grupy z Zamościa: „Robonomik” złożona z uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu uczących się w zawodzie technik informatyk, a także „NewTech Team 7570” z Technikum New Technology w Zamościu.

Tegoroczna edycja pt. „Kosmiczna Przygoda” nawiązywała do zagadnień związanych z przestrzenią kosmiczną i zjawiskami pozaziemskimi. Zadaniem rywalizujących drużyn było zaprojektowanie, zbudowanie i zaprogramowanie robota zgodnie z tematyką turnieju. Nauczyciele – pełniący rolę mentorów – wskazywali kierunki działań i zapewniali warunki do pracy.

Grupa „Robonomik” – w finałowym sojuszu z Zespołem Szkół Elektronicznych w Lublinie – zajęła 2. miejsce, dodatkowo otrzymała nagrodę Design Award m.in. za kreatywność w projektowaniu i użyciu komponentów. Natomiast grupa „NewTech Team 7570” otrzymała nagrodę Spirit Award.

Ambitne plany na przyszłość

Członkowie „Robonomika” zapowiadają, że to nie koniec ich sukcesów. — Zapraszamy do współpracy instytucje i firmy, które – zainteresowane robotyką – mogłyby pomóc w dalszym rozwoju naszej grupy i realizacji kolejnych ambitnych planów, wśród których jest udział w międzynarodowych konkursach – piszą w komunikacie przesłanym do naszej redakcji.

© autor/źródło: nadesłane; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także: