czwartek, 08.11.2018

W Zamościu powstał Klub Młodego Programisty. Trwają zapisy

W „Okrąglaku” powstał Klub Młodego Programisty
W „Okrąglaku” powstał Klub Młodego Programisty fot. Lightfield Studios, fotolia.com (archiwum)

W Osiedlowym Domu Kultury „Okrąglak” przy ul. Wyszyńskiego powstał Klub Młodego Programisty, w którym do 2020 roku będą prowadzone bezpłatne zajęcia z programowania dla dzieci i ich rodziców.

Program zajęć jest przeznaczony dla dwóch grup wiekowych: dzieci z klas 1-3 oraz klas 4-6 szkoły podstawowej, a także ich rodziców. Zajęcia będą prowadzone do października 2020 roku w specjalnie zaaranżowanych salach, wyposażonych w pomoce dydaktyczne takie jak tablety, zestawy robotów edukacyjnych czy maty edukacyjne do nauki programowania.

Jeden z szesnastu w Polsce

Klub otwarty w Zamościu jest jednym z 16 takich punktów uruchomionych przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK na terenie całej Polski, po jednym w każdym województwie.

To dla nas bardzo ważny projekt. Zlokalizowanie Klubów Młodego Programisty w 16 miastach średniej wielkości nie tylko wyrównuje szanse edukacyjne mieszkających w nich dzieci, ale również daje ich rodzicom możliwość dowiedzenia się czym jest programowanie i dlaczego warto na nie postawić – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Zachęcamy mieszkańców Zamościa i okolicznych miejscowości do udziału w zajęciach – dodaje minister.

Jak zapisać dziecko na zajęcia?

Rodzice, którzy chcą zgłosić swoje dziecko na warsztaty, powinni wejść na stronę projektu i wypełnić dostępny tam formularz. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc ograniczona.

Jak zapowiada minister, do października 2020 r. w zamojskim Klubie odbędzie się w sumie 260 godzin warsztatów dla ponad 2,5 tys. uczestników.

© autor/źródło: nadesłane; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także: