poniedziałek, 19.11.2018

Galeria Twierdza edukuje dzieci w zakresie bezpieczeństwa

Warsztaty odbywają się w budynku Galerii Twierdza
Warsztaty odbywają się w budynku Galerii Twierdza materiał nadesłany

Galeria Twierdza w Zamościu organizuje warsztaty „Bezpieczne Dziecko w Centrum Handlowym” skierowane do dzieci w wieku 5-6 lat.

Głównym celem warsztatów jest podniesienie świadomości u dzieci w temacie bezpieczeństwa podczas robienia zakupów. — Galeria handlowa jest miejscem, które codziennie odwiedzają tysiące ludzi, zatem bezpieczeństwo jest jednym z naszych priorytetów. Staramy się pełnić aktywną rolę w edukowaniu dzieci i rodziców właśnie w tym zakresie, gdyż nie jest tylko kwestia zakupów, ale też świadomego poruszania się po dużej przestrzeni obiektów handlowych – mówi Joanna Wyrostek, dyrektor Galerii Twierdza w Zamościu.

Podczas warsztatów dzieci w towarzystwie opiekunów i ochroniarzy są oprowadzane po galerii. W trakcie spaceru dowiadują się m.in. jak prawidłowo zachować się w sytuacji zagubienia w centrum handlowym czy podczas alarmu pożarowego, np. jak odnaleźć drogę ewakuacyjną. Dodatkową atrakcją jest poznawanie tajników pracy ochroniarza – obsługa krótkofalówek, wizyta w pomieszczeniu monitoringu czy samodzielne operowanie kamerami.

Warsztaty są prowadzone we współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu.

Galeria Twierdza zaprasza grupy zorganizowane z przedszkoli. Zapisy odbywają się pod numerem 885 981 442. Udział jest całkowicie bezpłatny.

© autor/źródło: nadesłane; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także: