piątek, 31.10.2014

Prawie tysiąc zamojskich gimnazjalistów wzięło udział w "Lekcji profilaktyki"

Zamojscy gimnazjaliści wzięli udział w „Lekcji profilaktyki”
Zamojscy gimnazjaliści wzięli udział w „Lekcji profilaktyki” fot. Policja

Blisko tysiąc uczniów zamojskich gimnazjów pojawiło się w ZDK-u, aby wziąć udział w „Lekcji profilaktyki”, dotyczącej m.in. uzależnienia od alkoholu i narkotyków.

Podczas „Lekcji” w Zamojskim Domu Kultury uczniowie oglądali filmy i prezentacje nt. uzależnień od alkoholu i narkotyków oraz postaw wolnych od agresji i przemocy. — Przedsięwzięcie to wpisuje się w ogólnopolski program prewencyjny „Profilaktyka a Ty” – informuje Joanna Kopeć, rzeczniczka zamojskiej policji. Kulminacyjnym punktem spotkania był spektakl „Sekret” w wykonaniu zamojskiej grupy „Pat”.

"Sekret" to poruszająca sztuka. Opowiada o młodych ludziach, którzy wiele w swoim życiu osiągnęli, ale chcąc być najlepszymi, wyprzedzić innych i zaspokoić aspiracje rodziców wpadli w narkotykową pułapkę. Robią wszystko, aby spełniać rozkazy narkotykowych dealerów. Zatracają się w świecie uzależnień. Młodzi aktorzy w przejmujący sposób pokazali jak przez nieodpowiedzialność można stracić marzenia, bliskich i kontrolę nad swoim życiem – opowiada Joanna Kopeć.

„Lekcję profilaktyki” zorganizowali funkcjonariusze prewencji kryminalnej Komendy Miejskiej Policji we współpracy z Zespołem Szkół nr 5.

© autor/źródło: lubelska.policja.gov.pl; opracowanie/korekta: Portal Zamojski