wtorek, 24.03.2015

Zamojska "Mundurówka" otworzyła drzwi dla gimnazjalistów. Co okazało się największą atrakcją?

Wyjątkowy dzień w LO CSM
Wyjątkowy dzień w LO CSM fot. facebook.com/locsmz

W piątek licealiści z zamojskiej „Mundurówki” zaprosili do siebie gimnazjalistów. Mnóstwo atrakcji dostarczyły nie tylko władze szkoły, ale też lokalne służby mundurowe, które od wielu lat współpracują z placówką.

Gimnazjaliści mogli m.in. obejrzeć pokaz musztry klas wojskowych i policyjnych, nauczyć się strzelania z broni krótkiej i długiej, jak również poznać podstawy żołnierskiego wyposażenia.

Ponadto młodzież miała okazję zobaczyć samochód transportowy Służby Więziennej, czy też zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu. Dla fanów większych pojazdów udostępniono wóz strażacki, a także Hummera należącego do 2. Pułku Rozpoznawczego z Hrubieszowa.

Jedną z największych atrakcji okazało się wyposażenie patrolu Straży Granicznej, który przybył razem z psem Donarem. Nie zabrakło też pokazów sztuk walki, turnieju siłowania się na rękę czy rywalizacji na torze przeszkód, identycznym jak podczas egzaminów wstępnych do policji.

Szkoła oferuje klasy o profilu „bezpieczeństwo wewnętrzne”, a także wojskowym, policyjnym, strażackim i celniczym. — Od tego roku szkolnego działa też klasa o profilu „służba więzienna” – dodaje Paweł Kozak z LO CSM. — I w tym przypadku podchodzimy do sprawy ambitnie, bo rozszerzenia programowe w niej są tak skonstruowane, aby absolwenci mogli kontynuować naukę na studiach wyższych – na psychologii lub pedagogice ze specjalnością „resocjalizacja”. W tej chwili bowiem absolwentów takich właśnie wydziałów potrzebuje służba więzienna.

Zdjęcia z imprezy można obejrzeć na stronie LO CSM na Facebooku.

© autor/źródło: nadesłane; opracowanie/korekta: Portal Zamojski