wtorek, 05.05.2015

Warsztaty "Szkoły Dialogu" - młodzież z 2LO poznaje historię zamojskich Żydów

Uczniowie 2LO poznają historię zamojskich Żydów
Uczniowie 2LO poznają historię zamojskich Żydów fot. A. Torbiczuk

II Liceum Ogólnokształcące bierze udział w warsztatach „Szkoły Dialogu”, których celem jest poszerzanie wiedzy uczniów nt. historii Żydów w regionie.

Pierwsze zajęcia odbyły się 23 marca. Wzięła w nich udział klasa 1d pod opieką Marka Kołcona, nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie.

Miesiąc później odbyły się kolejne spotkania, podczas których licealiści przyjęli delegację Żydów z Rzymu i Mediolanu. Byli wśród nich dyrektorzy szkół i nauczyciele.

Po zajęciach integracyjnych w szkole wyszliśmy na wycieczkę po Nowym Mieście, aby pokazać gościom miejsca związane z historią zamojskich Żydów – opowiadają uczniowie.

„Szkoła Dialogu” to ogólnopolski program edukacyjny opracowany i realizowany przez Fundację Forum Dialogu Między Narodami. W ramach warsztatów młodzież odkrywa historię ludności żydowskiej w swoich miejscowościach oraz przygotowuje projekty upamiętniające lokalną społeczność żydowską.

Warto dodać, że wszystkie prace biorą udział w konkursie, który kończy się uroczystą galą – szkoły uczestniczące w danej edycji programu otrzymują dyplom oraz tytuł „Szkoły Dialogu”, zaś laureaci atrakcyjne nagrody.

© autor/źródło: 2lozamosc.pl; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także:
…lub przejdź do: