poniedziałek, 25.05.2015

Do Smart School przyjechało kilkudziesięciu studentów z Warszawy. Szkoła podpisała porozumienie o współpracy

Pokaż znajomym:
Dyrektor Smart School podpisał porozumienie o współpracy z KUL i UW
Dyrektor Smart School podpisał porozumienie o współpracy z KUL i UW materiał nadesłany

Grupa aż 50 studentów Uniwersytetu Warszawskiego przyjechała do Zamościa, aby sprawdzić, jak w praktyce wygląda nauczanie dwujęzyczne. Podczas wizyty w Smart School podpisano porozumienie o współpracy.

Studenci Wydziału Pedagogicznego UW, którzy kształcą się na nowatorskim kierunku studiów magisterskich „Nauczanie Dwujęzyczne”, przebywali w Zamościu w ubiegły czwartek i piątek. Celem wizyty było sprawdzenie, na czym dokładnie polega kształcenie dwujęzyczne, w którym Smart School specjalizuje się już od 4 lat.

Jak zostaliśmy poinformowani, wizyta była okazją do sformalizowania współpracy Smart School z Wydziałem Pedagogicznym UW, Instytutem Filologii Angielskiej KUL oraz Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Dwujęzyczności Bilinguis.

Ta inicjatywa ma zawęzić znajomości między Katolickim Uniwersytetem Lubelskim i Uniwersytetem Warszawskim a naszymi szkołami Smart School w Zamościu i Warszawie. Ma ona również na celu uściślić naszą współpracę tak, by wypracować jak najlepsze rozwiązania rozwoju edukacji dwujęzycznej – wyjaśnia Artur Stępniak, dyrektor Smart School w Zamościu i prezes Stowarzyszenia Bilinguis.

Jakich korzyści spodziewa się szkoła? — Nasi nauczyciele zyskają na tym sporo, gdyż będą mogli pojechać na praktyki i uczyć się na tych uniwersytetach, a studenci będą przyjeżdżać do nas na wizyty studyjne – odpowiada Stępniak.

Podmioty, które podpisały porozumienie, zamierzają promować nauczanie dwujęzyczne i dążyć do tego, by Ministerstwo Edukacji Narodowej przyjęło podstawę programową dla edukacji dwujęzycznej w Polsce.

Pokaż znajomym:
© autor/źródło: nadesłane; opracowanie/korekta: Portal Zamojski