piątek, 06.11.2015

Za nami III Szkolny Dzień Zawodów w Ekonomiku [zdjęcia]

Pracownia fryzjerska podczas III Szkolnego Dnia Zawodów w Ekonomiku
Pracownia fryzjerska podczas III Szkolnego Dnia Zawodów w Ekonomiku fot. Adrian Such

Dziś w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu, czyli popularnym Ekonomiku, odbył się III Szkolny Dzień Zawodów, podczas którego placówka pochwaliła się swoim wyposażeniem, a uczniowie umiejętnościami.

Skąd pomysł na organizację takiego wydarzenia? — Priorytetem naszego przedsięwzięcia w „Roku Szkoły Otwartej”, zgodnie z polityką państwa, jest pomoc uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w planowaniu kariery zawodowej oraz wyborze kierunku dalszej edukacji – poinformowała nas dyrektor placówki Alicja Ciupa.

W ramach przedsięwzięcia zorganizowano konferencję „Ekonomik szkołą otwartą na zamojskim rynku pracy”, w której wzięła udział nie tylko kadra szkoły wraz z uczniami, ale też zaproszeni goście, w tym wiceprezydent Zamościa Andrzej Zastąpiło odpowiedzialny m.in. za oświatę w mieście.

W programie znalazły się także spotkania gimnazjalistów z pracodawcami i doradcą zawodowym. Oprócz tego, uczniowie Ekonomika zaprezentowali swoje umiejętności w wielu bogato wyposażonych pracowniach m.in. dla takich specjalności jak technik informatyk, fotograf, grafik, logistyk, handlowiec oraz technik hotelarstwa, przemysłu mody i usług fryzjerskich.

Ponadto dla wszystkich gości, zarówno dorosłych jak i licznie przybyłych gimnazjalistów, przygotowano ciepłe i słodkie posiłki oraz wiele dodatkowych atrakcji.

© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także:
…lub przejdź do: