Gospodarka

Posłowie PSL proponują, aby Wigilia oraz Wielki Piątek były dniami wolnymi od pracy. Zmiana miałaby obowiązywać od przyszłego roku. Czy pomysł PSL jest słuszny? Zapraszamy do oddania głosu w naszej sondzie.

Trwa Black Friday (z ang. Czarny Piątek) – dzień wyprzedaży, które rozpoczynają sezon świąteczny w handlu. Garść cennych porad związanych z zakupami otrzymaliśmy od Miejskiego Rzecznika Konsumentów.

Wczoraj (7 listopada) prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę ustanawiającą 12 listopada 2018 roku Świętem Narodowym i dniem wolnym od pracy z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu posiada środki z rezerwy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na działania aktywizacyjne osób bezrobotnych zarejestrowanych w tutejszym urzędzie.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że 12 listopada br. będzie dniem wolnym od pracy. Na taki pomysł wpadli posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

Dziś w Ratuszu odbyło się podpisanie listu intencyjnego ws. kolejnej dużej inwestycji w Zamościu – budowy biurowca klasy „A” dla firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych.

W Zamościu może powstać nowoczesny biurowiec klasy „A”. Nasze miasto zostało przyjęte do pierwszego etapu realizacji „Programu Fabryka”, którego celem jest wspieranie rozwoju średnich miast.

W Zamościu ma powstać spalarnia odpadów. Zdaniem inwestora, obiekt będzie nowoczesny, ekologiczny i bezpieczny, jednak mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości nie wierzą w te zapewnienia i protestują. Kto ma rację? Zapraszamy do oddania głosu w naszej sondzie.

PGK w Zamościu przystąpiło do realizacji „Wieloletniego planu modernizacji urządzeń kanalizacyjnych na lata 2018-2021”. Przewidywana wartość wszystkich inwestycji to ponad 42 miliony złotych.

Dziś w Ratuszu podpisano umowę na zakup 10 nowoczesnych, klimatyzowanych autobusów. Portal Zamojski transmitował moment podpisania umowy, a także jazdę próbną ulicami miasta.