Gospodarka

Dziś w Ratuszu odbyło się podpisanie listu intencyjnego ws. kolejnej dużej inwestycji w Zamościu – budowy biurowca klasy „A” dla firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych.

W Zamościu może powstać nowoczesny biurowiec klasy „A”. Nasze miasto zostało przyjęte do pierwszego etapu realizacji „Programu Fabryka”, którego celem jest wspieranie rozwoju średnich miast.

W Zamościu ma powstać spalarnia odpadów. Zdaniem inwestora, obiekt będzie nowoczesny, ekologiczny i bezpieczny, jednak mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości nie wierzą w te zapewnienia i protestują. Kto ma rację? Zapraszamy do oddania głosu w naszej sondzie.

PGK w Zamościu przystąpiło do realizacji „Wieloletniego planu modernizacji urządzeń kanalizacyjnych na lata 2018-2021”. Przewidywana wartość wszystkich inwestycji to ponad 42 miliony złotych.

Dziś w Ratuszu podpisano umowę na zakup 10 nowoczesnych, klimatyzowanych autobusów. Portal Zamojski transmitował moment podpisania umowy, a także jazdę próbną ulicami miasta.

W Ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiono listę inwestycji realizowanych w Zamościu dzięki środkom unijnym.

Od marca br. obowiązuje zakaz handlu w niektóre niedziele. Teraz o prawo do wolnej niedzieli upominają się… inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy, którzy tego dnia muszą kontrolować sklepy.

Prezydent Andrzej Wnuk podpisał pre-umowy do dwóch projektów, zakładających dofinansowanie dla Zamościa na łączną kwotę ok. 40 mln złotych.

Od 2020 roku ma obowiązywać zakaz handlu w prawie wszystkie niedziele. Jeśli ustawa wejdzie w życie, zmiany będą wdrażane stopniowo, począwszy od 1 marca przyszłego roku. Czy takie ograniczenie jest dobrym pomysłem?

Za nami Black Friday (z ang. Czarny Piątek) – dzień wielkich wyprzedaży, które oficjalnie rozpoczynają sezon świąteczny w handlu. Garść cennych porad związanych z zakupami otrzymaliśmy od Miejskiego Rzecznika Konsumentów.