Reklama

Informacja o cookies:
Używamy plików „cookie” i podobnych mechanizmów w celu monitorowania oglądalności. Możesz wyłączyć tę funkcję w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK
wtorek, 09.01.2018

Zamość walczy o 40 mln złotych. Prezydent podpisał ważne dokumenty

Pokaż znajomym:
Prezydent Andrzej Wnuk podpisał pre-umowy na dofinansowanie dwóch projektów
Prezydent Andrzej Wnuk podpisał pre-umowy na dofinansowanie dwóch projektów
materiał nadesłany

Prezydent Andrzej Wnuk podpisał pre-umowy do dwóch projektów, zakładających dofinansowanie dla Zamościa na łączną kwotę ok. 40 mln złotych.

Reklama

Pre-umowy do dwóch pozakonkursowych projektów w ramach tzw. Strategicznych Inwestycji Terytorialnych, będących częścią Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, podpisano w grudniu 2017 roku.

Pierwszy projekt zakłada dofinansowanie w kwocie prawie 20 mln złotych i dotyczy rewitalizacji części Bastionu VII w celu utworzenia Zamojskiego Eksperymentarium (Energetyczne Laboratorium Naukowe), które ma być konkurencją dla warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Całkowita wartość projektu to prawie 31 mln zł.

Drugi projekt zakłada dofinansowanie w kwocie ponad 20 mln złotych i dotyczy budowy infrastruktury zwiększającej atrakcyjność gospodarczą miasta. Chodzi o Podstrefę Zamość SSE EURO-PARK Mielec – kompleks Szczebrzeska przy ul. Strefowej oraz Zamojską Strefę Aktywności Gospodarczej. Całkowita wartość projektu to prawie 29,5 mln zł.

Jak czytamy na stronach Urzędu Marszałkowskiego, podpisanie pre-umowy nie jest równoznaczne z uzyskaniem dofinansowania. Po podpisaniu pre-umowy i spełnieniu zobowiązań, beneficjent składa wniosek o dofinansowanie.

Polub / udostępnij:
© autor/źródło: nadesłane; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Tagi: Zamość | inwestycje
Reklama