wtorek, 02.10.2018

W Zamościu może powstać nowoczesny biurowiec klasy „A”

W Zamościu może powstać nowoczesny biurowiec klasy „A”
W Zamościu może powstać nowoczesny biurowiec klasy „A” fot. Mike Mareen, fotolia.com (archiwum)

W Zamościu może powstać nowoczesny biurowiec klasy „A”. Nasze miasto zostało przyjęte do pierwszego etapu realizacji „Programu Fabryka”, którego celem jest wspieranie rozwoju średnich miast.

W maju br. Zamość przystąpił do ogólnopolskiego programu wsparcia średnich miast pn. „Program Fabryka”, zainicjowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu SA. Celem przedsięwzięcia jest pomaganie średnim miastom przez zapewnienie w nich warunków do rozwoju firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Program ma powstrzymać odpływ mieszkańców do aglomeracji oraz stworzyć dobre warunki do powrotu części pracowników.

Nowoczesny biurowiec w Zamościu?

W ramach tego programu Agencja Rozwoju Przemysłu SA chce wybudować w miastach średniej wielkości (od 50 do 217 tys. mieszkańców, bez miast wojewódzkich) budynki o funkcjach biurowo-usługowych.

Obszarem zainteresowania Agencji były miasta posiadające potencjał do lokowania inwestycji w obszarze sektora nowoczesnych usług (BPO/SSC/IT). W wyniku analiz uwarunkowań lokalnych i oceny biznesowej ARP SA zdecydowała o przyjęciu do pierwszego etapu realizacji projektu ośmiu miast, w tym Zamościa – informuje Marek Gajewski, rzecznik prezydenta miasta.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w Zamościu powstanie nowoczesny biurowiec klasy „A” o powierzchni biurowej 5 tys. m kw. — Docelowo inwestycja będzie realizowana w formule prawno-organizacyjnej jaką jest powołanie spółki celowej, w ramach której Miasto Zamość zobowiąże się wnieść do spółki grunt pod budowę aportem – tłumaczy Marek Gajewski.

Władze miasta biorą pod uwagę różne lokalizacje, m.in. tereny przy ul. Boh. Monte Cassino, Wyszyńskiego, Kilińskiego lub Starowiejskiej. Możliwe, że proces inwestycyjny rozpocznie się już w 1. kwartale 2019 r.

4 października w Ratuszu nastąpi podpisanie listu intencyjnego z udziałem prezydenta Zamościa oraz przedstawiciela Agencji Rozwoju Przemysłu SA.

© autor/źródło: nadesłane; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także:
…lub przejdź do: