czwartek, 04.10.2018

Prezydent Andrzej Wnuk podpisał list intencyjny ws. biurowca

Od lewej: Sebastian Murawski (ARP) i prezydent Zamościa Andrzej Wnuk
Od lewej: Sebastian Murawski (ARP) i prezydent Zamościa Andrzej Wnuk fot. Adrian Such

Dziś w Ratuszu odbyło się podpisanie listu intencyjnego ws. kolejnej dużej inwestycji w Zamościu – budowy biurowca klasy „A” dla firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych.

W maju br. Zamość przystąpił do ogólnopolskiego programu wsparcia średnich miast pn. „Program Fabryka”, zainicjowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu SA. Celem przedsięwzięcia jest pomaganie średnim miastom przez zapewnienie w nich warunków do rozwoju firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Program ma powstrzymać odpływ mieszkańców do aglomeracji oraz stworzyć dobre warunki do powrotu części pracowników.

W ramach tego programu Agencja Rozwoju Przemysłu SA chce wybudować w miastach średniej wielkości (od 50 do 217 tys. mieszkańców, bez miast wojewódzkich) budynki o funkcjach biurowo-usługowych.

Zatrudnienie dla nawet 600 osób

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w Zamościu powstanie biurowiec klasy „A” o powierzchni biurowej 5 tys. m kw. Powierzchnie biurowe będą mogły wynajmować firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych, np. IT. — Docelowo znajdzie w nim zatrudnienie ok. 600 osób – poinformował nas Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa.

Władze miasta biorą pod uwagę różne lokalizacje, m.in. tereny przy ul. Boh. Monte Cassino, Wyszyńskiego, Kilińskiego lub Starowiejskiej. Możliwe, że proces inwestycyjny rozpocznie się już w 1. kwartale 2019 r.

List intencyjny

Dziś w Ratuszu nastąpiło podpisanie listu intencyjnego ws. budowy tego biurowca. List podpisali: prezydent Andrzej Wnuk oraz Sebastian Murawski, pełnomocnik zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu SA.

Wiem, że Państwo mają złe doświadczenia z lat poprzednich. Cztery lata temu też w Ratuszu podpisywano listy intencyjne dot. budowy fabryki. Różnica jest znaczna: ten biurowiec i ten list intencyjny to jest Agencja Rozwoju Przemysłu, czyli spółka Skarbu Państwa, a wtedy nie wiadomo kto to był – powiedział prezydent Andrzej Wnuk tuż przed podpisaniem listu.

Gospodarka oparta na wiedzy

Jak poinformował prezydent, budowa nowoczesnego biurowca klasy „A” wpisuje się w długofalową strategię rozwoju miasta. — Dla Miasta Zamość strategicznym kierunkiem rozwoju jest gospodarka oparta na wiedzy (…). Nie będziemy mieli tu wielkiego przemysłu, wielkie fabryki nie powstaną, bo jesteśmy regionem rolniczym, ale mamy szansę rozwinąć się w kierunku gospodarki opartej na wiedzy – podkreślił Andrzej Wnuk.

O losach tej inwestycji będziemy informować w Portalu Zamojskim.

© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także:
…lub przejdź do: