piątek, 26.10.2018

Czy 12 listopada powinien być dniem wolnym od pracy? [sonda]

Czy 12 listopada br. powinien być dniem wolnym od pracy?
Czy 12 listopada br. powinien być dniem wolnym od pracy? fot. Adrian Such (archiwum)

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że 12 listopada br. będzie dniem wolnym od pracy. Na taki pomysł wpadli posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

Powodem do wypoczynku mają być obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, zaplanowane na 11 listopada, który przypada w niedzielę. Zdaniem posłów PiS, świętowanie powinno trwać o jeden dzień dłużej, czyli obejmować także poniedziałek (12 listopada).

Kto za, a kto przeciw?

Pomysł krytykują politycy opozycji, którzy ostrzegają przed negatywnymi konsekwencjami dla gospodarki. Sceptyczni są także prawnicy Biura Legislacyjnego w Senacie, którzy zwracają uwagę na szybkie tempo prac nad projektem ustawy, a przez to „niską jakość procedury legislacyjnej”.

Z kolei wśród zwolenników tego pomysłu trwa spór o to, czy ustawa ma obowiązywać branżę handlową. Przedstawiciele NSZZ Solidarność żądają wprost, aby ustawa wprowadziła zakaz handlu.

Czy 12 listopada br. powinien być dniem wolnym od pracy? Zapraszamy do oddania głosu w naszej sondzie.

Czy 12 listopada 2018 r. powinien być dniem wolnym od pracy?
© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także:
  • Za nami kolejna debata prezydencka. Kto wygrał? [sonda, wideo]

    Za nami kolejna debata prezydencka. Kto wygrał? [sonda, wideo]

    Za nami kolejna – i prawdopodobnie ostatnia przed 21 października – debata kandydatów na prezydenta Zamościa, tym razem zorganizowana przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za Krokiem” w Zamościu. Tematem debaty były sprawy społeczne.