czwartek, 08.11.2018

Prezydent podpisał ustawę. 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę ws. 12 listopada
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę ws. 12 listopada fot. Adrian Such (archiwum)

Wczoraj (7 listopada) prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę ustanawiającą 12 listopada 2018 roku Świętem Narodowym i dniem wolnym od pracy z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Powodem do wypoczynku mają być obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, zaplanowane na 11 listopada, który przypada w niedzielę. Zdaniem posłów PiS, świętowanie powinno trwać o jeden dzień dłużej, czyli obejmować także poniedziałek (12 listopada).

O podpisaniu ustawy przez prezydenta Andrzeja Dudę poinformował jego rzecznik Błażej Spychalski.

Zgodnie z intencją wnioskodawców, ustawa obowiązuje różne branże, w tym handel, choć wielu komentatorów ma wątpliwości co do skuteczności niektórych przepisów – więcej na ten temat pisze tvn24bis.pl.

Wyniki sondażu Portalu Zamojskiego

Opinie czytelników Portalu Zamojskiego na temat 12 listopada są podzielone. W naszej sondzie z 26 października 58,19 proc. głosujących poparło pomysł PiS, różniąc się tylko ws. zakazu handlu – 36,72 proc. było za zakazem, zaś 21,47 proc. przeciw temu zakazowi. Z kolei pozostałe 41,81 proc. głosujących stwierdziło, że 12 listopada powinien być zwykłym dniem pracy.

Wyniki zostały pobrane 8 listopada o godz. 13:20, głosować można nadal.

© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także: