sobota, 30.01.2016

Stanisław Orłowski otworzył wystawę „Mój Zamość” [zdjęcia]

Stanisław Orłowski podczas otwarcia wystawy „Mój Zamość” w Galerii Fotografii „Ratusz”
Stanisław Orłowski podczas otwarcia wystawy „Mój Zamość” w Galerii Fotografii „Ratusz” fot. Adrian Such

Zgodnie z naszą zapowiedzią, od wczoraj w Galerii Fotografii „Ratusz” można oglądać wystawę „Mój Zamość” autorstwa Stanisława Orłowskiego.

Stanisław Orłowski urodził się w 1934 roku w Zamościu. Jest założycielem i honorowym prezesem Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego. Swoją działalność w tej dziedzinie rozpoczął pod koniec lat 50. XX wieku.

Skąd pomysł na tytuł „Mój Zamość”? — Jestem urodzony w Zamościu, mieszkam całe życie w Zamościu, w Zamościu pracowałem – wyjaśnił Orłowski.

Zdaniem autora, „prawdziwy Zamość skończył się w 1980 roku”. — Do 1980 roku to był dom mieszkalny, po 1980 roku to jest duża galeria – ocenił fotograf.

Frekwencja podczas wernisażu była nadzwyczajnie wysoka. Wśród uczestników pojawili się m.in. dyrektorzy miejskich instytucji kulturalnych oraz przedstawiciele środowiska fotograficznego. — Chylę czoła przed człowiekiem Zamościa, nagrodzonym licznymi tytułami. Człowiekiem, którego tak naprawdę nikomu nie trzeba przedstawiać – powiedział prezes ZTF Andrzej Pogudz, dziękując Orłowskiemu za wszystkie lata działalności i „wkład w kulturę miasta”.

Wystawę „Mój Zamość” można oglądać bezpłatnie w Galerii Fotografii „Ratusz”.

© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także: