sobota, 31.12.2016

Sylwester 2016/2017 w Zamościu: relacja z imprezy na Rynku Wielkim [zdjęcia, wideo]

Sylwester 2016/2017 przyciągnął tysiące osób
Sylwester 2016/2017 przyciągnął tysiące osób fot. Adrian Such

Sylwester 2016/2017 w Zamościu przeszedł do historii. Za nami koncert Electric Girls, Weekend i Reni Jusis, a także pokaz sztucznych ogni.

Impreza rozpoczęła się ok. godz. 21.00 i przyciągnęła tysiące osób.

Jako pierwsza na zamojskiej scenie pojawiła się formacja Electric Girls – grupa utalentowanych, wykształconych artystycznie instrumentalistek, wykonujących muzykę klubową.

Wystąpiła też Reni Jusis – oprócz nowego repertuaru, nie zabrakło jej starych przebojów, m.in. „Zakręcona” czy „Kiedyś Cię znajdę”. Dużą furorę zrobił występ zespołu Weekend. Fani disco polo nie powstrzymywali się od wspólnego śpiewania „Ona tańczy dla mnie”.

Muzyka disco polo jest szczera, a przede wszystkim rdzennie polska i to jest klucz całego sukcesu – powiedział Radek Liszewski, lider zespołu Weekend, w wywiadzie dla Portalu Zamojskiego.

Życzenia noworoczne, tuż przed północą, złożył prezydent Zamościa Andrzej Wnuk. Pierwsze chwile 2017 roku powitano w Zamościu pokazem sztucznych ogni.

Koncert prowadzony przez Kamila Krupę (TVP Lublin), Katarzynę Puzio (Akademia Rozwoju Talentu „Violinki”) oraz Damiana Miechowicza (Wydział Turystyki i Promocji UM Zamość) był transmitowany na żywo przez TVP Lublin, a momentami również przez ogólnopolską TVP Info.

Portal Zamojski był patronem medialnym tego wydarzenia. Zdjęcia z imprezy sylwestrowej na Rynku Wielkim w Zamościu można już oglądać w naszej galerii.

  • Zobacz film:
© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także: