wtorek, 09.01.2018

26. Finał WOŚP w Zamościu – będzie pokaz ognia i „Światełko do Nieba”

Teatr Ognia „Utopia” wystąpi na parkingu przed Galerią Twierdza
Teatr Ognia „Utopia” wystąpi na parkingu przed Galerią Twierdza fot. Adrian Such (archiwum)

Występem słynnego Teatru Ognia „Utopia” oraz tradycyjnym „Światełkiem do Nieba” zakończy się 26. Finał WOŚP w Zamościu.

Wydarzenia związane z 26. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędą się 14 stycznia m.in. w Galerii Twierdza, Zamojskim Domu Kultury i Młodzieżowym Domu Kultury, który jest siedzibą zamojskiego sztabu WOŚP.

W ramach 26. Finału WOŚP w Zamościu zaplanowano Dzień Dawcy Szpiku. — Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane ideą Fundacji DKMS do punktu pomagającego rejestrować potencjalnych dawców szpiku, który mieścił się będzie w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Kamiennej 20 – zachęcają organizatorzy.

Fireshow przed Galerią Twierdza

W Galerii Twierdza wspólne granie z Orkiestrą rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do 20.00. W programie m.in. licytacje, występy artystyczne (wokalne, taneczne), pokazy sportowe (sztuk walki, zumby, fitness), warsztaty (plastyczne, florystyczne, robotyka), stoiska tematyczne i inne atrakcje.

O godz. 19.00 wystąpi zespół Baflo, zaś na godz. 20.00 zaplanowano prawdziwą wisienkę na torcie – występ Teatru Ognia „Utopia” połączony z tradycyjnym „Światełkiem do Nieba”, czyli pokazem fajerwerków (parking przed Galerią Twierdza).

Koncert i licytacje w ZDK

Koncert z licytacjami odbędzie się także w ZDK. Wystąpią: Orkiestra Dęta Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia z solistami, Akademia Rozwoju Talentu „Violinki”, Marian Szewera, Szkoła Muzyczna YAMAHA, Społeczne Ognisko Muzyczne oraz Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”. Początek o godz. 15.00, wstęp wolny.

Więcej informacji o 26. Finale WOŚP w Zamościu, w tym szczegółowy program z godzinami poszczególnych wydarzeń dla kilku najważniejszych lokalizacji (Galeria Twierdza, MDK, ZDK), opublikowaliśmy w osobnej zapowiedzi.

© autor/źródło: nadesłane; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także: