wtorek, 12.06.2018

Piotr Rubik wystąpił na Rynku Wielkim w Zamościu [zdjęcia]

Piotr Rubik podczas koncertu na Rynku Wielkim w Zamościu
Piotr Rubik podczas koncertu na Rynku Wielkim w Zamościu fot. Adrian Such

Dobiega końca Zamojski Dzień Papieski 2018. Na Rynku Wielkim w Zamościu wystąpił Piotr Rubik. Jego koncert przyciągnął tysiące osób.

Przypomnijmy – Jan Paweł II odwiedził Zamość 12 czerwca 1999 roku. Zamojski Dzień Papieski, bo tak nazywany jest dwunasty dzień czerwca w Zamościu, stał się już lokalną tradycją. — Jest to inicjatywa mająca na celu upamiętnienie wizyty św. Jana Pawła II w Zamościu oraz zwrócenie uwagi na nauczanie Papieża-Polaka – informują organizatorzy.

Głównym punktem programu Zamojskiego Dnia Papieskiego 2018 był koncert pt. „Santo Subito” na Rynku Wielkim. Przed publicznością wraz z dyrygentem Piotrem Rubikiem wystąpili: narrator Jakub Wieczorek, soliści Zofia Nowakowska, Marta Moszczyńska, Agnieszka Przekupień, Michał Gasz, Grzegorz Wilk, Michał Bogdanowicz, a także Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka oraz Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry.

Zamojski Dzień Papieski 2018 zorganizowali: Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Medialnej im. Jana Pawła II w Zamościu i Katolickie Radio Zamość przy wsparciu Kurii Diecezjalnej w Zamościu i Urzędu Miasta Zamość.

Portal Zamojski był patronem medialnym tego przedsięwzięcia. Zdjęcia z początku koncertu Piotra Rubika można już obejrzeć w naszej galerii poniżej.

© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także: