niedziela, 17.06.2018

Ruszyło 43. Zamojskie Lato Teatralne [zdjęcia]

Buławę Hetmańską odebrał Teatr InZhest z Białorusi
Buławę Hetmańską odebrał Teatr InZhest z Białorusi fot. Adrian Such

Zgodnie z naszą zapowiedzią, wczoraj wieczorem na Rynku Wielkim w Zamościu rozpoczęło się 43. Zamojskie Lato Teatralne.

Publiczność powitał Janusz Nowosad, dyrektor Zamojskiego Domu Kultury, będącego organizatorem Zamojskiego Lata Teatralnego. Jak przypomniał, hasłem tegorocznej edycji jest „Przymierze teatru i muzyki”. Oczekiwanie na pierwszy spektakl wypełniła etiuda pt. „Uwolnij nas” w wykonaniu Grupy Teatralnej „Drobiazg” działającej przy ZDK pod kierownictwem Diany Maciąg.

43. Zamojskie Lato Teatralne rozpoczęło się spektaklem pt. „Trash Poem” w wykonaniu białoruskiego Teatru InZhest – laureata jednej z dwóch Buław Hetmańskich, czyli nagród publiczności za występy na ubiegłorocznym ZLT. Tuż przed spektaklem nagrodę wręczył prezydent Zamościa Andrzej Wnuk. Drugą nagrodę odbiorą artyści Teatru Latarnia z Białegostoku. Ich spektakl pt. „Merlin Mongoł” zaplanowano na 6 lipca, w przeddzień zakończenia festiwalu.

Zamojskie święto teatru potrwa do 7 lipca. Szczegółowy program znajduje się na stronie Zamojskiego Domu Kultury. Zdjęcia z wczorajszej inauguracji na Rynku Wielkim można obejrzeć w naszej galerii poniżej.

© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także: