sobota, 08.09.2018

„Narodowe Czytanie” 2018 w Bibliotece Pedagogicznej

„Narodowe Czytanie” 2018 odbyło się m.in. w Bibliotece Pedagogicznej
„Narodowe Czytanie” 2018 odbyło się m.in. w Bibliotece Pedagogicznej fot. Waldemar Orzechowski (materiał nadesłany)

Zgodnie z naszą zapowiedzią, wczoraj w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu czytano „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego w ramach 7. edycji ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”.

„Narodowe Czytanie” jest ogólnopolską akcją promującą czytelnictwo i upowszechniającą największe dzieła literatury polskiej, organizowaną corocznie pod honorowym patronatem pary prezydenckiej RP – Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy.

Lekturą tegorocznej edycji było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. W Zamościu zostały zorganizowane dwie odsłony „Narodowego Czytania” – wczoraj w Bibliotece Pedagogicznej i dzisiaj na Rynku Wielkim.

„Narodowe Czytanie” w Bibliotece Pedagogicznej

Wczorajsze spotkanie zorganizowała Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu wraz z tutejszą Szkołą Podstawową nr 7. We wspólnym czytaniu fragmentów „Przedwiośnia” wzięła udział dyrekcja i kadra Biblioteki Pedagogicznej, a także społeczność SP nr 7 – dyrekcja, nauczyciele, rodzice i uczniowie.

Oprócz wspólnego czytania, śpiewano piosenki i recytowano wiersze z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Na zakończenie uczestnicy otrzymali na własnych egzemplarzach „Przedwiośnia” pamiątkową pieczęć przygotowaną przez Kancelarię Prezydencką RP.

© autor/źródło: nadesłane; opracowanie/korekta: Portal Zamojski