sobota, 08.09.2018

Tancerze „Zamojszczyzny” rozsławiali Zamość… w Japonii

„Zamojszczyzna” w Japonii
„Zamojszczyzna” w Japonii materiał nadesłany

Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” rozsławiał Zamość w Japonii. Tancerze polecieli tam na zaproszenie Japońskiej Federacji Miłośników Tańca.

ZPiT „Zamojszczyzna”podczas pobytu w Japonii dał 6 koncertów z dwugodzinnym programem. Artyści „Zamojszczyzny” występowali na dużych scenach, w salach wypełnionych po brzegi.

Jeden z koncertów nagrywała lokalna telewizja. — Wiele osób po pierwszym koncercie ruszało w trasę po Japonii z zespołem – relacjonuje Katarzyna Figura z Zamojskiego Domu Kultury.

Oprócz koncertów, kierownik zespołu Jolanta Kalinowska-Obst oraz choreograf Monika Hildebrand prowadziły warsztaty z tańców zamojskich. — Prawdziwi miłośnicy tańców polskich przyjeżdżali na warsztaty i koncerty z najdalszych zakątków Japonii – dodaje Katarzyna Figura.

Choć tancerze ciężko pracowali, znaleźli też czas na zwiedzanie kilku japońskich miast, m.in. Tokio. Po powrocie do Polski nie zamierzają odpoczywać. Deklarują, że natychmiast zabiorą się do dalszej pracy, by – jak napisali – „cieszyć koncertami również zamojską publiczność”.

© autor/źródło: nadesłane; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także: