poniedziałek, 08.10.2018

Czy w Zamościu odbędzie się kolejny koncert TVP?

Koncert telewizyjnej Dwójki w Zamościu
Koncert telewizyjnej Dwójki w Zamościu fot. Adrian Such (archiwum)

Możliwe, że w Zamościu odbędzie się kolejna wielka impreza na miarę koncertu telewizyjnej Dwójki – ujawnił nam prezydent Andrzej Wnuk.

Przypomnijmy – 29 lipca na Rynku Wielkim w Zamościu odbył się koncert telewizyjnej Dwójki. Na ogromnej, nowoczesnej scenie wystąpiła plejada gwiazd. Impreza przyciągnęła przed Ratusz tysiące ludzi.

Koncert był transmitowany na żywo od godz. 20:05 w TVP2. Według danych, które otrzymał Portal Zamojski bezpośrednio od Telewizji Polskiej, o godz. 20:49 koncert oglądało aż 1,866 mln widzów.

Sylwester z telewizją?

Możliwe, że w Zamościu odbędzie się kolejna impreza transmitowana przez telewizję. — Prowadzimy rozmowy z Telewizją Polską na temat dużego eventu… zbliżonego do sylwestra – ujawnił nieśmiało prezydent Andrzej Wnuk. — Chcielibyśmy, żeby tego typu impreza odbyła się w Zamościu (…). Myślę, że to się uda. Jeśli nie w tym roku, to w następnym – dodał prezydent.

Jak podkreślił, organizowanie imprez telewizyjnych ma wpływ na liczbę turystów odwiedzających Zamość: — Pod koniec lipca mieliśmy koncert Dwójki, a w sierpniu było widać duży wzrost jeśli chodzi o restauracje i hotele.

Szczegółowe statystyki dot. sezonu turystycznego 2018 w Zamościu opublikowaliśmy w osobnym artykule.

© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także:
…lub przejdź do: