piątek, 26.10.2018

Alina Ostasz i Agnieszka Bekier otworzyły wystawę „Na górskim szlaku”

Od lewej: Alina Ostasz i Agnieszka Bekier
Od lewej: Alina Ostasz i Agnieszka Bekier fot. Adrian Such

Dziś w Restauracji „Morandówka” na Starym Mieście otwarto wystawę fotografii Aliny Ostasz i Agnieszki Bekier pt. „Na górskim szlaku”.

Alina Ostasz i Agnieszka Bekier mieszkają w Zamościu. Obydwie udzielają się w Zamojskiej Grupie Fotograficznej, mając na koncie coraz większy dorobek artystyczny. Łączy je także zamiłowanie do wędrówek, gór i fotografii plenerowej – stąd pomysł na dzisiejszą wystawę.

Wystawa „Na górskim szlaku”

Autorki pokazują góry w klasyczny sposób, ograniczając możliwości modyfikacji obrazu do minimum. „Na górskim szlaku” to wystawa, która odkrywa górski świat. Świat z jednej strony niebezpieczny, surowy, wymagający poświęcenia, trudu, ale też fascynujący, piękny, majestatyczny. Pozwalający nam zbliżyć się do matki natury, delektować się jej pięknem, wyciszyć i oderwać od cywilizacyjnego zgiełku – napisano w zaproszeniu.

Wernisaż z udziałem autorek odbył się dziś po godz. 17:00 w Restauracji „Morandówka” na Starym Mieście w Zamościu, gromadząc tłumy wielbicieli fotografii lub gór. W trakcie otwarcia wystawy obie panie otrzymały róże – wręczył je Mirosław Chmiel z Zamojskiej Grupy Fotograficznej. Poczęstunek dla wszystkich gości zapewniła Restauracja „Morandówka”.

Portal Zamojski jest patronem medialnym tej wystawy. Zdjęcia można podziwiać w „Morandówce” przy ul. Staszica 25.

© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także: