poniedziałek, 23.02.2015

Sacrofilm 2015: podsumowanie weekendu i program na poniedziałek

Ks. W. Mokrzycki podczas inauguracji tegorocznego „Sacrofilmu”
Ks. W. Mokrzycki podczas inauguracji tegorocznego „Sacrofilmu” materiał nadesłany

Trwają XX Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm”. W weekend odbył się wernisaż wystawy „Sacrum” Stanisława Orłowskiego oraz kilka projekcji filmowych. Na najbliższe dni zaplanowano kolejne wydarzenia.

Tegoroczna edycja „Sacrofilmu” rozpoczęła się w sobotę od otwarcia wystawy fotograficznej „Sacrum” Stanisława Orłowskiego oraz projekcji filmu „Bóg nie umarł”.

Natomiast w niedzielę można było obejrzeć m.in. filmy „La strada” i „Cicho pod prąd”. Po prezentacji tego drugiego tytułu odbyło się spotkanie z jego autorem, Tomaszem Kycią.

Na dziś zaplanowano wykład „O wojnie i pokoju w judaizmie”, który poprowadzi rabin dr Joel Chaim Nowicki z Warszawy. Spotkanie odbędzie się o godz. 14.00 w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu. Z kolei kino „Stylowy” zaprasza do obejrzenia filmu „Omar”. Początek projekcji o godz. 19.00.

Z harmonogramem na kolejne dni można zapoznać się na stronie sacrofilm.pl. Tegoroczna edycja „Sacrofilmu” potrwa do 26 lutego. Portal Zamojski jest patronem medialnym tego przedsięwzięcia.

© autor/źródło: nadesłane; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także: