Polityka

Polityka w Zamościu – niezależny i bezstronny serwis informacyjny dla mieszkańców Zamościa. Konferencje prasowe, wiece polityczne, kampanie wyborcze. Piszemy o wszystkich opcjach politycznych, podając same fakty, bez zbędnych komentarzy.

O godz. 21.00 zakończyły się wybory samorządowe 2018. W Zamościu najwięcej głosów zdobył Andrzej Wnuk, który obronił swoją dotychczasową prezydenturę i będzie gospodarzem miasta przez najbliższe pięć lat.

Dziś (21 października) w całej Polsce odbywają się wybory samorządowe 2018. Mieszkańcy Zamościa wybiorą swojego prezydenta, radnych Rady Miasta oraz radnych Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Dziś w Zamościu, kilka godzin przed końcem kampanii wyborczej, odbyła się wielka konwencja Prawa i Sprawiedliwości z udziałem Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS oficjalnie ogłosił poparcie dla prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka, który ubiega się o reelekcję.

W najbliższą niedzielę (21 października) odbędą się wybory samorządowe. Mieszkańcy Zamościa wybiorą m.in. prezydenta na 5-letnią kadencję. Który z kandydatów cieszy się największym poparciem?

Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk opublikował na Facebooku krótki film, w którym skomentował ostatnie doniesienia medialne nt. domniemanych nieprawidłowości w spółkach miejskich.

Za nami kolejna – i prawdopodobnie ostatnia przed 21 października – debata kandydatów na prezydenta Zamościa, tym razem zorganizowana przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za Krokiem” w Zamościu. Tematem debaty były sprawy społeczne.

W piątek (19 października) do Zamościa przyjedzie Jarosław Kaczyński – prezes Prawa i Sprawiedliwości, poseł na Sejm RP.

Dziś do Zamościa przyjechał Bogdan Borusewicz – wicemarszałek Senatu, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, działacz opozycji demokratycznej w czasach PRL.

Za nami kolejna debata kandydatów na prezydenta Zamościa, tym razem zorganizowana przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową. Tematem debaty była wizja rozwoju miasta, m.in. w kontekście szkolnictwa wyższego.

Dziś na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się kolejna edycja „Pulse of Europe” – inicjatywy zwolenników Unii Europejskiej.