Polityka

Polityka w Zamościu – niezależny i bezstronny serwis informacyjny dla mieszkańców Zamościa. Konferencje prasowe, wiece polityczne, kampanie wyborcze. Piszemy o wszystkich opcjach politycznych, podając same fakty, bez zbędnych komentarzy.

Stowarzyszenie „Zamość – Nasz Wspólny Dom” planuje rozpoczęcie zbiórki podpisów na rzecz obniżenia diet radnym do 1000 złotych.

W sali Consulatus zamojskiego Ratusza trwa II sesja Rady Miasta kadencji 2018-2023. Przed momentem radni przyjęli uchwałę ws. ustalenia wysokości swoich diet. Będą one wyższe niż dotychczas.

Już w najbliższy czwartek odbędzie się II sesja Rady Miasta Zamość kadencji 2018-2023. W trakcie sesji radni ustalą m.in. wysokość swoich diet.

W tym tygodniu (21 listopada) prezydent Zamościa Andrzej Wnuk złożył ślubowanie na kolejną kadencję. O koalicji w Radzie Miasta, zmianach personalnych w Urzędzie Miasta, priorytetach na najbliższe miesiące, pomysłach na zatrzymanie młodych ludzi w Zamościu i planowanych koncertach – z prezydentem Zamościa Andrzejem Wnukiem rozmawia Adrian Such, redaktor naczelny Portalu Zamojskiego.

Zgodnie z naszą zapowiedzią, dziś w Ratuszu odbyła uroczysta, inauguracyjna sesja Rady Miasta Zamość kadencji 2018-2023. W trakcie sesji wybrano przewodniczącego i dwóch wiceprzewodniczących Rady.

Przed nami pierwsza sesja Rady Miasta w kadencji 2018-2023. Podczas uroczystej sesji prezydent Andrzej Wnuk i wszyscy radni złożą ślubowanie, ponadto zostanie wybrany m.in. przewodniczący Rady Miasta.

Dziś na placu przed Klubem Batalionowym w Zamościu odbyło się uroczyste odsłonięcie pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego.

Za nami wybory samorządowe 2018. Państwowa Komisja Wyborcza podała już oficjalne wyniki wyborów prezydenckich w Zamościu. Andrzej Wnuk otrzymał prawie 2 razy więcej głosów niż w 1. turze wyborów cztery lata temu.

Wczoraj (21 października) odbyły się wybory samorządowe 2018. Znamy już oficjalne wyniki głosowania w wyborach do Rady Miasta.

O godz. 21.00 zakończyły się wybory samorządowe 2018. W Zamościu najwięcej głosów zdobył Andrzej Wnuk, który obronił swoją dotychczasową prezydenturę i będzie gospodarzem miasta przez najbliższe pięć lat.