czwartek, 27.10.2016

Posłanka Kornelia Wróblewska zorganizowała spotkanie ws. likwidacji gimnazjów

Posłanka Kornelia Wróblewska i radny Rafał Zwolak podczas dzisiejszego spotkania w zamojskim biurze Nowoczesnej
Posłanka Kornelia Wróblewska i radny Rafał Zwolak podczas dzisiejszego spotkania w zamojskim biurze Nowoczesnej fot. Adrian Such

Dziś w Zamościu posłanka Kornelia Wróblewska zorganizowała spotkanie ws. likwidacji gimnazjów.

Jak już informowaliśmy tydzień temu, posłanka Nowoczesnej gromadzi pytania obywateli ws. reformy systemu edukacji, które – w formie interpelacji poselskiej – mają zostać przekazane do minister edukacji Anny Zalewskiej.

Pytania można wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dzisiejsze spotkanie w biurze poselskim przy ul. Ormiańskiej miało być okazją dla dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców do osobistego przekazania pytań. Spotkanie zamieniło się jednak w bardzo kameralną konferencję prasową, ponieważ jedynymi gośćmi byli dziennikarze tylko kilku lokalnych mediów.

„Mamy do czynienia z zastraszaniem osób, które są uzależnione od władzy”

Dr Kornelia Wróblewska już na wstępie poinformowała, że wysłała zaproszenie do dyrektorów ok. 40 szkół z Zamościa, Chełma i mniejszych miejscowości naszego regionu, ponieważ – jak wyjaśniła – „w innych częściach Polski te spotkania cieszą się bardzo dużą popularnością”.

W Zamościu nie przyjechał nikt – zauważyła Wróblewska, dodając: — Mamy tutaj do czynienia z dużym zastraszaniem osób, które są uzależnione od władzy. Następnie posłanka przedstawiła pytania, które otrzymała na swoją skrzynkę e-mail. Okazało się, że wiele z nich to wiadomości anonimowe, jednak – zdaniem organizatorki akcji – „nie stanowi to żadnego problemu”.

W ocenie dr Wróblewskiej, koszty likwidacji gimnazjów poniosą samorządy. — Dostajemy telefony od nauczycieli, nie tylko z zamojskich szkół, którzy mają obawy przed tą reformą. Kilka dni temu z dyrektorem jednej z zamojskich szkół próbowałem zrobić symulację, w której wyszło nam, że pracę może w niej stracić od kilku do kilkunastu nauczycieli – zaalarmował radny Rafał Zwolak, który towarzyszył posłance podczas dzisiejszej konferencji.

Akcja zbierania pytań nadal trwa. Posłanka zapewnia anonimowość wszystkim autorom listów.

© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także: