W Zamościu odsłonięto tablicę Michała Wazowskiego [zdjęcia, wideo] - Portal Zamojski
Reklama
wtorek, 17.04.2018

W Zamościu odsłonięto tablicę Michała Wazowskiego [zdjęcia, wideo]

Pokaż znajomym:
Na Rynku Solnym w Zamościu odsłonięto tablicę Michała Wazowskiego
Na Rynku Solnym w Zamościu odsłonięto tablicę Michała Wazowskiego
fot. Adrian Such

Dziś na Rynku Solnym odsłonięto tablicę upamiętniającą Michała Wazowskiego, ostatniego burmistrza przedwojennego Zamościa.

Reklama

Uroczystość odbyła się z inicjatywy młodzieży z II Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu, a konkretnie – uczniów klasy 2b pod opieką Joanny Korony.

W wydarzeniu wzięli udział: dyrektor szkoły Beata Chmura wraz z nauczycielami i uczniami, władze miasta na czele z prezydentem Andrzejem Wnukiem, delegacje władz państwowych, samorządowych i różnych partii politycznych, a przede wszystkim – rodzina burmistrza Michała Wazowskiego.

Spotkanie poprowadziła Małgorzata Bzówka, dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość. Bogatą biografię Michała Wazowskiego zaprezentowali uczniowie II LO w Zamościu. Głos zabrali również: prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, były prezydent miasta Eugeniusz Cybulski, a także przedstawiciel rodziny burmistrza – Aleksander Wazowski, który nie krył swojego wzruszenia.

Zdjęcia z tej uroczystości można już obejrzeć w naszej galerii. Poniżej publikujemy też pełny materiał filmowy z naszej transmisji na żywo.

Polub / udostępnij:
© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Tagi: Zamość | michal wazowski | 2lo | uroczystosci | galerie | filmy
Reklama

Informacja o prywatności:
Portal Zamojski stosuje cookies i reklamy profilowane. Dalsze korzystanie z portalu oznacza akceptację naszej Polityki prywatności.
Sprawdź ten dokument, aby poznać sposoby, zakres i cel przetwarzania danych oraz przysługujące Ci prawa.

OK