poniedziałek, 11.06.2018

PO, Nowoczesna i SLD wspólnie powalczą o władzę w Zamościu

Od lewej: Rafał Zwolak, Ireneusz Godzisz i Marek Palonka
Od lewej: Rafał Zwolak, Ireneusz Godzisz i Marek Palonka fot. Adrian Such

PO, Nowoczesna i SLD wystartują w tegorocznych wyborach samorządowych w Zamościu jako Koalicja Obywatelska. Zaproponują też wspólnego kandydata na prezydenta miasta.

Szefowie zamojskich struktur tych ugrupowań: Ireneusz Godzisz (PO), Rafał Zwolak (Nowoczesna) i Marek Palonka (SLD) spotkali się dziś z dziennikarzami lokalnych mediów w biurze posłanki Kornelii Wróblewskiej.

Jak poinformowano podczas konferencji prasowej, Platforma Obywatelska, Nowoczesna i Sojusz Lewicy Demokratycznej wystartują w wyborach jako Koalicja Obywatelska. Niedługo zaprezentują też wspólnego kandydata na prezydenta miasta, który ma być alternatywą wobec aktualnego prezydenta.

Przypomnijmy – niedawno prezydent Andrzej Wnuk zapowiedział, że będzie ubiegał się o reelekcję jako kandydat popierany przez PiS. Jest to na razie jedyny znany kandydat w jesiennych wyborach prezydenckich w Zamościu.

© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także:
 • Konwencja wyborcza PiS z udziałem Andrzeja Wnuka [zdjęcia]

  Konwencja wyborcza PiS z udziałem Andrzeja Wnuka [zdjęcia]

  Dziś w Zamościu odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Wziął w niej udział m.in. prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, który ubiega się o reelekcję jako kandydat bezpartyjny popierany przez PiS.

 • Beata Mazurek i Jarosław Gowin popierają Andrzeja Wnuka

  Beata Mazurek i Jarosław Gowin popierają Andrzeja Wnuka

  Dziś do Zamościa przyjechali Beata Mazurek (PiS) i Jarosław Gowin (Porozumienie). Celem wizyty było ogłoszenie poparcia Zjednoczonej Prawicy dla prezydenta Andrzeja Wnuka, który ubiega się o reelekcję w tegorocznych wyborach samorządowych.

 • Koalicja Obywatelska w Zamościu – kandydaci na radnych i program

  Koalicja Obywatelska w Zamościu – kandydaci na radnych i program

  Dziś na Rynku Wodnym w Zamościu odbyła się konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej – wspólnego projektu PO, Nowoczesnej, SLD i PSL. W trakcie spotkania z dziennikarzami przedstawiono kandydatów do Rady Miasta oraz program wyborczy. Sławomir Ćwik, kandydat Koalicji na prezydenta Zamościa, komentował też przebieg kampanii wyborczej w Zamościu.