wtorek, 31.07.2018

Zamość: radny Marek Kudela odszedł z PO

Marek Kudela (dalej: Marta Pfeifer) podczas sesji Rady Miasta Zamość
Marek Kudela (dalej: Marta Pfeifer) podczas sesji Rady Miasta Zamość fot. Adrian Such (archiwum)

Marek Kudela, radny Miasta Zamość, odszedł z Platformy Obywatelskiej. O powodach swojej decyzji poinformował w specjalnym oświadczeniu.

Bardzo dziękuję koleżankom i kolegom za wiele lat owocnej współpracy. Decyzja podyktowana była, moim zdaniem, źle prowadzoną strategią przedwyborczą. Nie mogę i nie potrafię okłamywać swoich wyborców, którzy powierzyli mi tak duży mandat zaufania i pracować na kandydata na urząd Prezydenta Miasta Zamość, w którego sam nie wierzę. Zawsze na sercu miałem i mam dobro miasta i mieszkańców – napisał radny Marek Kudela w swoim oświadczeniu.

Marek Kudela: nie odchodzę z polityki

Nie odchodzę jednak z polityki samorządowej i mogę zapewnić Państwa, że będę walczył o mandat radnego Rady Miasta Zamość. Swoją energię i siłę skupię na pracy, by wesprzeć kandydatkę, która chce i potrafi dokonać tak bardzo potrzebnych zmian w naszym mieście. Osoba ta jest uczciwa, pracowita i na pewno dołoży wszelkich starań, by Zamość po czterech latach znalazł się na „właściwych torach” rozwoju gospodarczego – dodał Marek Kudela.

Kto z kim i dlaczego?

Przypomnijmy – jedyną kobietą, która dotychczas ogłosiła swój start w tegorocznych wyborach prezydenckich w Zamościu, jest Marta Pfeifer, z którą Marek Kudela współpracuje i ma dobre relacje. Koalicja Obywatelska, zbudowana m.in. z PO i Nowoczesnej, nie ogłosiła jeszcze swojego kandydata na prezydenta. W kuluarach mówi się, że będzie to inna osoba niż Marta Pfeifer i właśnie to mogło być przyczyną odejścia Marka Kudeli z szeregów PO.

© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski