wtorek, 14.08.2018

Wybory Zamość 2018: Wnuk, Pfeifer czy Ćwik? [sonda]

Od lewej: Andrzej Wnuk, Marta Pfeifer, Sławomir Ćwik
Od lewej: Andrzej Wnuk, Marta Pfeifer, Sławomir Ćwik fot. Adrian Such (archiwum)

21 października br. mieszkańcy Zamościa będą wybierać prezydenta na kolejną kadencję. Znamy już troje kandydatów na to stanowisko.

Jak dziś informowaliśmy, wybory samorządowe 2018 odbędą się 21 października. Druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbędzie się 4 listopada. Druga tura organizowana jest wówczas, gdy żaden z kandydatów nie zdobędzie co najmniej 50 proc. ważnych głosów w I turze.

Pierwsi kandydaci na prezydenta Zamościa

Znamy już troje kandydatów na stanowisko prezydenta Zamościa (stan na 14 sierpnia 2018 r.). Są to (wg kolejności ogłoszenia decyzji o kandydowaniu):

Andrzej Wnuk – prezydent Zamościa od 2014 roku, ubiegający się o reelekcję jako kandydat niezależny popierany przez PiS,

Marta Pfeifer – radna Rady Miasta Zamość, kandydatka niezależna,

Sławomir Ćwik – kandydat Koalicji Obywatelskiej, w skład której wchodzą: PO, Nowoczesna, SLD i PSL.

Nie można wykluczyć, że kandydatów będzie więcej. O ewentualnych kolejnych kandydaturach będziemy informować w Portalu Zamojskim.

Aktualizacja z 16 sierpnia

Zaobserwowaliśmy nietypowy ruch w sondzie. Usunęliśmy głosy oddane w krótkich odstępach czasu z zagranicznych, bardzo podobnych adresów IP.

Gdyby wybory odbyły się dzisiaj, zagłosował(a)bym na:
© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także:
 • Konwencja wyborcza PiS z udziałem Andrzeja Wnuka [zdjęcia]

  Konwencja wyborcza PiS z udziałem Andrzeja Wnuka [zdjęcia]

  Dziś w Zamościu odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Wziął w niej udział m.in. prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, który ubiega się o reelekcję jako kandydat bezpartyjny popierany przez PiS.

 • Beata Mazurek i Jarosław Gowin popierają Andrzeja Wnuka

  Beata Mazurek i Jarosław Gowin popierają Andrzeja Wnuka

  Dziś do Zamościa przyjechali Beata Mazurek (PiS) i Jarosław Gowin (Porozumienie). Celem wizyty było ogłoszenie poparcia Zjednoczonej Prawicy dla prezydenta Andrzeja Wnuka, który ubiega się o reelekcję w tegorocznych wyborach samorządowych.

 • Koalicja Obywatelska w Zamościu – kandydaci na radnych i program

  Koalicja Obywatelska w Zamościu – kandydaci na radnych i program

  Dziś na Rynku Wodnym w Zamościu odbyła się konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej – wspólnego projektu PO, Nowoczesnej, SLD i PSL. W trakcie spotkania z dziennikarzami przedstawiono kandydatów do Rady Miasta oraz program wyborczy. Sławomir Ćwik, kandydat Koalicji na prezydenta Zamościa, komentował też przebieg kampanii wyborczej w Zamościu.