poniedziałek, 15.10.2018

Kandydaci na prezydenta debatowali w PWSZ. Kto wygrał? [sonda, wideo]

Od lewej: Sławomir Ćwik, Marta Pfeifer, Jarosław Sachajko i Andrzej Wnuk
Od lewej: Sławomir Ćwik, Marta Pfeifer, Jarosław Sachajko i Andrzej Wnuk fot. Adrian Such

Za nami kolejna debata kandydatów na prezydenta Zamościa, tym razem zorganizowana przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową. Tematem debaty była wizja rozwoju miasta, m.in. w kontekście szkolnictwa wyższego.

Debata odbyła się dzisiaj w siedzibie PWSZ przy ul. Zamoyskiego. Moderatorem debaty był prof. dr hab. Henryk Chałupczak, dyrektor Instytutu Nauk Społecznych PWSZ w Zamościu.

W spotkaniu ze studentami wzięli udział wszyscy kandydaci na prezydenta (wg kolejności alfabetycznej, zastosowanej podczas debaty): Sławomir Ćwik (kandydat Koalicji Obywatelskiej stworzonej przez PO, Nowoczesną, SLD i PSL), Marta Pfeifer (kandydatka niezależna), Jarosław Sachajko (poseł na Sejm RP, kandydat Kukiz'15), a także Andrzej Wnuk (aktualny prezydent Zamościa, kandydat bezpartyjny popierany przez PiS).

Na początku kandydaci przedstawili się, potem odpowiadali na pytania moderatora i publiczności związane z rozwojem Zamościa, często w kontekście potrzeb młodych osób – poruszano m.in. temat dostępności tanich mieszkań, stanu uczelni wyższych w Zamościu i sytuacji na lokalnym rynku pracy.

Pełny materiał filmowy z dzisiejszej debaty można obejrzeć poniżej. Ponadto zachęcamy do oddania głosu w naszej sondzie.

Kto zwyciężył w dzisiejszej debacie PWSZ?
  • Transmisja na żywo:
© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także:
  • Bilans powyborczy – felieton Daniela Czubary

    Bilans powyborczy – felieton Daniela Czubary

    Kadencja nowej Rady Miasta i prezydenta wynosić będzie 5 lat, co samorządowcy zawdzięczają decyzji parlamentarzystów. Powyborcza arytmetyka wskazuje, że w Hetmańskim Grodzie władzę sprawować będzie koalicja PiS – KWW Andrzeja Wnuka.