środa, 17.10.2018

Za nami kolejna debata prezydencka. Kto wygrał? [sonda, wideo]

Od lewej: Sławomir Ćwik, Marta Pfeifer, Jarosław Sachajko i Andrzej Wnuk
Od lewej: Sławomir Ćwik, Marta Pfeifer, Jarosław Sachajko i Andrzej Wnuk fot. Adrian Such

Za nami kolejna – i prawdopodobnie ostatnia przed 21 października – debata kandydatów na prezydenta Zamościa, tym razem zorganizowana przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za Krokiem” w Zamościu. Tematem debaty były sprawy społeczne.

Debata odbyła się dzisiaj w siedzibie Stowarzyszenia „Krok za Krokiem” przy ul. Peowiaków. Uczestników powitała Maria Król, przewodnicząca Stowarzyszenia. Moderatorem debaty był Kamil Kabasiński.

W spotkaniu wzięli udział wszyscy kandydaci na prezydenta (wg kolejności alfabetycznej, zastosowanej podczas debaty): Sławomir Ćwik (kandydat Koalicji Obywatelskiej stworzonej przez PO, Nowoczesną, SLD i PSL), Marta Pfeifer (kandydatka niezależna), Jarosław Sachajko (poseł na Sejm RP, kandydat Kukiz'15), a także Andrzej Wnuk (aktualny prezydent Zamościa, kandydat bezpartyjny popierany przez PiS).

Na początku kandydaci przedstawili się, potem odpowiadali na pytania moderatora, kontrkandydatów i publiczności związane z problematyką społeczną, m.in. demografią i niepełnosprawnością.

Pełny materiał filmowy z dzisiejszej debaty można obejrzeć poniżej. Ponadto zachęcamy do oddania głosu w naszej sondzie.

Kto zwyciężył w dzisiejszej debacie „Krok za Krokiem”?
  • Transmisja na żywo:
© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także:
  • Bilans powyborczy – felieton Daniela Czubary

    Bilans powyborczy – felieton Daniela Czubary

    Kadencja nowej Rady Miasta i prezydenta wynosić będzie 5 lat, co samorządowcy zawdzięczają decyzji parlamentarzystów. Powyborcza arytmetyka wskazuje, że w Hetmańskim Grodzie władzę sprawować będzie koalicja PiS – KWW Andrzeja Wnuka.