Reklama

Informacja o cookies:
Używamy plików „cookie” i podobnych mechanizmów w celu monitorowania oglądalności. Możesz wyłączyć tę funkcję w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK
poniedziałek, 28.09.2015

Zamość pamiętał o ważnej rocznicy. Sławomir Zawiślak: oddajemy hołd naszym przodkom [galeria]

Pokaż znajomym:
Uroczystości pod pomnikiem AK
Uroczystości pod pomnikiem AK
fot. Adrian Such

Wczoraj w całej Polsce obchodzony był Dzień Podziemnego Państwa Polskiego. Uroczyste obchody zorganizowano także w Zamościu.

Reklama

Dzień Podziemnego Państwa Polskiego to coroczne święto przypadające na 27 września.

Zamojskie obchody rozpoczęły się o godz. 10.30 od mszy w Katedrze. Tuż po niej nastąpiło przejście uczestników pod pomnik Armii Krajowej przy ul. Partyzantów, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości.

Nie zabrakło ceremoniału wojskowego wraz z odśpiewaniem hymnu, podniesieniem flagi na maszt, apelem poległych i salwą honorową. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Sławomir Zawiślak, prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość.

Oddajemy hołd naszym przodkom, którzy w najtrudniejszych warunkach okupacyjnych potrafili w kraju stworzyć sprawne struktury konspiracji wojskowej i administracji cywilnej, a także struktury polityczne – powiedział poseł Zawiślak.

W uroczystościach wzięły udział delegacje władz, wojska, policji, straży miejskiej, kombatantów, szkół i innych instytucji. Na zakończenie uczestnicy złożyli wieńce i kwiaty pod pomnikiem.

Polub / udostępnij:
© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Tagi: Zamość | galerie
Reklama