Sprawy społeczne

W najbliższą niedzielę (21 października) odbędą się wybory samorządowe. Jak informuje Urząd Miasta Zamość, osoby niepełnosprawne będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu do lokalu wyborczego.

„Polska państwem wyznaniowym?” – billboardy z takim napisem pojawiły się w październiku w kilkudziesięciu miastach Polski. Jeden z nich zawisł także w Zamościu przy jednej z głównych ulic.

Władze Zamościa zapraszają firmy i inne podmioty do współpracy przy Zamojskiej Karcie Seniora.

Do Zamościa przyjechało ponad 70 lekarzy, m.in. z województwa lubelskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. 5 października w Hotelu Artis odbyło się IX Zamojskie Spotkanie Hematologiczne.

Dziś przed południem na Rynku Wielkim w Zamościu odbył się happening z okazji Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego.

W piątek i sobotę (5 i 6 października) w godzinach wieczornych zamojski Ratusz będzie podświetlony na zielono, aby pokazać solidarność z osobami dotkniętymi MPD, czyli mózgowym porażeniem dziecięcym.

W Zamościu trwają przygotowania do uroczystych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Już wkrótce przed budynkiem Klubu Batalionowego stanie pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego.

Dziś w Zamościu, podobnie jak w wielu innych miastach w Polsce i na różnych kontynentach, katolicy wyjdą na ulice, aby wspólnie odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W Zamościu od 9 października do 9 listopada potrwa akcja honorowego oddawania krwi, organizowana pod hasłem „100 litrów krwi na 100-lecie odzyskania niepodległości”.

Zgodnie z naszą zapowiedzią, dziś na Rotundzie Zamojskiej odbyły się uroczystości z okazji 79. rocznicy napaści ZSRR na Polskę.