Sprawy społeczne

Do listy spraw urzędowych, jakie można załatwić przez internet, dołączono możliwość złożenia wniosku o… powołanie do wojska, a konkretnie – Wojsk Obrony Terytorialnej. Osoby aplikujące tą drogą będą mogły liczyć na dodatkowe punkty podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Strażacy OSP GRS SWPB szykują paczki dla dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych. W zamian za wsparcie ich akcji przez przedszkola oferują prelekcje dla kilkulatków z udzielania pierwszej pomocy. Taką prelekcję przeprowadzono dzisiaj w Przedszkolu Miejskim nr 5.

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, wzorem lat ubiegłych, organizuje akcję „Paczka dla Kombatanta”.

22 listopada w Zamościu rozpocznie się seria 16 zebrań osiedlowych, która potrwa do 7 grudnia. W trakcie zebrań będzie można zagłosować nad projektami do Budżetu Obywatelskiego 2019.

O głosowaniach na Zamość piszemy często. Tym razem Zamość bierze udział w bardzo nietypowym konkursie, w którym do wygrania jest… udział żywego wielbłąda w najbliższym Orszaku Trzech Króli.

13 stycznia 2019 roku odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trwa nabór wolontariuszy do zamojskiego sztabu.

16 listopada w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu odbędzie się konferencja naukowa nt. problemu tzw. „dopalaczy”.

Dziś na Rynku Wielkim w Zamościu zorganizowano happening z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Do nieba poleciało 100 białych i czerwonych balonów.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie wydało pilny komunikat, w którym prosi o zgłaszanie się do oddania krwi grupy 0 RhD (-) w celu ratowania życia 17-letniej dziewczyny.

23 748 złotych – to kwota, którą zebrano wczoraj (1 listopada) podczas kwesty na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Peowiaków w Zamościu.