Reklama

Informacja o cookies:
Używamy plików „cookie” i podobnych mechanizmów w celu monitorowania oglądalności. Możesz wyłączyć tę funkcję w ustawieniach swojej przeglądarki.

OK

Promocja w portalu i poza nim

Dotknij, aby poznać możliwości

Baner w portalu

Cel: większa rozpoznawalność marki

Post na Facebooku

Cel: szybki dostęp do tysięcy odbiorców

Reklama w Google

Cel: większa oglądalność strony

Spoty w YouTube

Cel: większa rozpoznawalność marki
niedziela, 03.12.2017

Nie żyje Waldemar Zakrzewski – zasłużony dla Zamościa artysta i pedagog

Pokaż znajomym:
Waldemar Zakrzewski nie żyje
Waldemar Zakrzewski nie żyje
fot. Izabela Winiewicz (materiał nadesłany)

W wieku 80 lat zmarł Waldemar Zakrzewski – zasłużony dla Zamościa artysta i pedagog. O jego śmierci poinformował nas Zamojski Dom Kultury.

Reklama

Waldemar Zakrzewski urodził się w 1937 roku w Pabianicach. W 1961 roku przeprowadził się do Zamościa, gdzie przez ponad 50 lat pracował dla oświaty i kultury.

Był nauczycielem w Liceum Ekonomicznym (1961-1977), od 1974 roku także wicedyrektorem Zespołu Szkół Ekonomicznych. Przez rok (1966-1967) kierował Powiatowym Domem Kultury, natomiast w latach 1977-1984 był dyrektorem Młodzieżowego Domu Kultury. W 1985 roku został dyrektorem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych. Na tym stanowisku pracował aż do 1994 roku.

Waldemar Zakrzewski był też harcerzem oraz twórcą słynnego Teatru Młodych. To wszystko jest jedynie częścią jego bogatej biografii.

Za swoją pracę pedagogiczną i działalność artystyczną otrzymał wiele nagród. Został odznaczony m. in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi ZHP, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Medalem im. dra Henryka Jordana, Medalem „Za zasługi dla województwa zamojskiego”.

Waldemar Zakrzewski zostanie pochowany w Pabianicach. Uroczystości pożegnalne w Zamościu odbędą się 4 grudnia o godz. 14.00 w Zamojskim Domu Kultury.

Polub / udostępnij:
© autor/źródło: nadesłane; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Reklama