wtorek, 05.12.2017

W Zamościu powstał Komitet na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych

Jak podaje Rafał Zwolak, w ciągu ostatnich 12 miesięcy na przejściach w Zamościu zginęły 4 osoby
Jak podaje Rafał Zwolak, w ciągu ostatnich 12 miesięcy na przejściach w Zamościu zginęły 4 osoby materiał nadesłany

W Zamościu zbierane są podpisy pod petycją do prezydenta miasta. Jak przekonują pomysłodawcy akcji, chodzi o zwiększenie bezpieczeństwa pieszych.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy na przejściach w mieście zginęły 4 osoby. Nieustannie słychać też o kolejnych potrąceniach. Na policyjnych stronach w komunikacie z 3 listopada czytamy o trzech zdarzeniach z udziałem pieszych, które odnotowali policjanci jednego dnia na terenie Zamościa – mówi radny Rafał Zwolak.

W związku z tym Rafał Zwolak, wspólnie z Marcinem Zamoyskim, Sławomirem Ćwikiem i Grzegorzem Małysem, ojcem śmiertelnie potrąconego 12-letniego Rafałka, utworzył Komitet „na rzecz poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych”.

W ramach działalności Komitetu zbierane są podpisy pod petycją do władz miasta, która – jak informuje Rafał Zwolak – ma na celu „zmuszenie prezydenta do poprawy bezpieczeństwa pieszych w Zamościu”.

Ze swej strony deklarujemy chęć współpracy nad opracowywaniem rozwiązań i pośredniczenie pomiędzy społeczeństwem a prezydentem – czytamy w komunikacie.

Szczegółowe informacje nt. działalności Komitetu, w tym zbiórki podpisów, publikowane są na stronie „Bezpieczne przejścia w Zamościu”.

© autor/źródło: nadesłane; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także: