sobota, 06.01.2018

Ulicami Zamościa przeszedł IV Orszak Trzech Króli [zdjęcia, wideo]

Dziś ulicami Zamościa przeszedł IV Orszak Trzech Króli
Dziś ulicami Zamościa przeszedł IV Orszak Trzech Króli fot. Adrian Such

Zgodnie z naszą zapowiedzią, dziś ulicami Zamościa przeszedł IV Orszak Trzech Króli, zorganizowany tradycyjnie z okazji Święta Objawienia Pańskiego.

Tegoroczna edycja nosiła hasło „Bóg jest dla wszystkich”. W wydarzeniu wzięło udział tysiące osób – dzieci, młodzieży i dorosłych.

Pierwszym punktem programu była msza święta, która została odprawiona o godz. 10.30 w Katedrze Zamojskiej. Po mszy wyruszył Orszak. Uczestnicy przeszli ulicami: Akademicką, Łukasińskiego, Grodzką, aż na Rynek Wielki i z powrotem ulicą Grodzką na Akademicką. Nie zabrakło ciepłego poczęstunku oraz przystanków z kilkoma występami – na Rynku Wielkim, w tym na lodowisku, a także przed Pałacem Zamoyskich.

Trzej królowie, Józef i Maryja

W rolę króla Kacpra wcielił się Szymon Trytek, króla Melchiora – Marek Rzeźniak, zaś króla Baltazara – Bolesław Bełz. Rodziców Jezusa naśladowali Monika i Łukasz Kamińscy.

Patroni honorowi Orszaku: biskup Marian Rojek, prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński.

Transmisja na żywo i galeria zdjęć

Portal Zamojski był patronem medialnym tego wydarzenia. Nasza redakcja transmitowała Orszak na żywo, od początku do końca. Transmisję oglądano ponad 12 tysięcy razy, zaś post na Facebooku z jej emisją dotarł do ponad 125 tysięcy osób (stan na: 6 stycznia, godz. 19.00). Pełny materiał filmowy publikujemy poniżej.

Bogatą fotorelację z Orszaku można już obejrzeć w naszej galerii.

  • Transmisja na żywo:
© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także: