niedziela, 14.01.2018

26. Finał WOŚP w Zamościu – relacja na żywo [zdjęcia, wideo]

Wolontariuszy można spotkać m.in. w Galerii Twierdza
Wolontariuszy można spotkać m.in. w Galerii Twierdza fot. Adrian Such

Dziś w całej Polsce trwa 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dużo dzieje się także w Zamościu, m.in. w Galerii Twierdza i domach kultury.

Siedziba zamojskiego sztabu WOŚP mieści się w Młodzieżowym Domu Kultury. Sztab liczy aż 550 wolontariuszy, choć chętnych było jeszcze więcej. Kwestujących z puszkami i identyfikatorami można spotkać nie tylko na ulicach Zamościa, ale też w instytucjach miejskich, sklepach i innych lokalizacjach. Nad bezpieczeństwem wolontariuszy czuwają patrole policji i straży miejskiej. Celem tegorocznej zbiórki jest zakup sprzętu medycznego „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Większość wydarzeń związanych z 26. Finałem WOŚP w Zamościu odbywa się w Galerii Twierdza, Młodzieżowym Domu Kultury i Zamojskim Domu Kultury, jednak dużo atrakcji znajdziemy też w innych punktach miasta.

26. Finał WOŚP w Galerii Twierdza

W Galerii Twierdza wspólne granie z Orkiestrą rozpoczęło się o godz. 11.00 i potrwa do 20.00. W programie m.in. licytacje, występy artystyczne (wokalne, taneczne), pokazy sportowe (sztuk walki, zumby, fitness), warsztaty (plastyczne, florystyczne, robotyka), stoiska tematyczne i inne atrakcje.

O godz. 19.00 wystąpi zespół Baflo, zaś na godz. 20.00 zaplanowano prawdziwą wisienkę na torcie – występ Teatru Ognia „Utopia” połączony z tradycyjnym „Światełkiem do Nieba”, czyli pokazem fajerwerków (parking przed Galerią Twierdza). Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w Portalu Zamojskim.

Program, zdjęcia, transmisje na żywo

Szczegółowy program wydarzeń w Galerii Twierdza, Młodzieżowym Domu Kultury i Zamojskim Domu Kultury zamieściliśmy w osobnej zapowiedzi. Zdjęcia z inauguracji w Galerii Twierdza, w tym kilku występów i licytacji, można już obejrzeć w naszej galerii. Poniżej publikujemy też materiały filmowe z naszych transmisji na żywo.

  • Transmisja na żywo:
© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także: