czwartek, 08.11.2018

W Zamościu odbędzie się konferencja nt. problemu „dopalaczy”

Czy w Zamościu istnieje problem tzw. „dopalaczy”?
Czy w Zamościu istnieje problem tzw. „dopalaczy”? fot. krisana, fotolia.com (archiwum)

16 listopada w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu odbędzie się konferencja naukowa nt. problemu tzw. „dopalaczy”.

Konferencja pt. „Nowe substancje psychoaktywne jako największe zagrożenie współczesnej sceny narkotykowej” jest organizowana przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną nr 1 w Zamościu przy wsparciu Urzędu Miasta Zamość w ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

Podczas konferencji swe wykłady poprowadzą specjaliści zaangażowani zarówno w profilaktykę, jak i leczenie uzależnień, ujmując temat z różnych perspektyw – informują organizatorzy. Jak czytamy w zaproszeniu, wykłady poprowadzą specjaliści: mgr Jagoda Władoń-Wilecka, mgr Anna Górska, mgr Izabella Kwiatkowska, dr Jakub Kołodziejczyk.

Uczestnikami konferencji będą dyrektorzy szkół, pedagodzy, psychologowie szkolni, wychowawcy, kuratorzy, funkcjonariusze policji i straży miejskiej oraz inne osoby pracujące z dziećmi, młodzieżą i rodzinami.

Organizatorzy mają nadzieję, że zdobyta wiedza „zostanie wdrożona w praktykę” i przełoży się na „zmniejszenie zjawiska narkomanii” w szkołach i placówkach działających na terenie Zamościa. Jak podają, w 2015 r. na terenie woj. lubelskiego odnotowano 220 przypadków zatruć lub podejrzeń zatruć dopalaczami, w 2016 roku – 115, w 2017 również 115.

Konferencja ma charakter zamknięty. Honorowym patronem wydarzenia jest prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

© autor/źródło: nadesłane; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także: