piątek, 16.11.2018

Zamość walczy o… wielbłąda na Orszaku Trzech Króli

Już po raz piąty ulicami Zamościa przejdzie Orszak Trzech Króli
Już po raz piąty ulicami Zamościa przejdzie Orszak Trzech Króli fot. Adrian Such (archiwum)

O głosowaniach na Zamość piszemy często. Tym razem Zamość bierze udział w bardzo nietypowym konkursie, w którym do wygrania jest… udział żywego wielbłąda w najbliższym Orszaku Trzech Króli.

Przypomnijmy – jak co roku, 6 stycznia ulicami wielu miejscowości przejdą Orszaki Trzech Króli. Dla Zamościa będzie to 5. edycja tego wydarzenia.

Konkurs z wielbłądem w roli głównej

12 listopada uczestnicy Orszaków z różnych miejscowości stanęli do walki o… udział żywego wielbłąda w swoich lokalnych Orszakach. Organizatorem konkursu jest Fundacja „Orszak Trzech Króli” z Warszawy.

Konkurs wzbudza kontrowersje, ale oprócz zdań negatywnych pojawiają się głosy w obronie organizatora. — Wiecie co, wielbłąd to zwierzę udomowione, juczne jak koń. Nie jest zagrożony wyginięciem i jego zadaniem jest praca z człowiekiem. O ile nikt go nie zmusza do skoków przez płonącą obręcz, to ja nie widzę nic złego w tym żeby raz w roku przemaszerował z dziećmi w Orszaku – napisała na Facebooku internautka Paulina.

Głosowanie odbywa się na stronie www.orszak.org, potrwa do 30 listopada (do godz. 12.00). Wizytę wielbłąda wygra miejscowość, która zdobędzie najwięcej głosów. Przewidziano też nagrody pocieszenia dla innych miejscowości z dobrymi wynikami – czekoladki i korony.

© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także: